Jak rozwijać kreatywność dziecka zgodnie z jego wiekiem?

Wielu ludzi uważa, że kreatywność to talent, z którym trzeba się urodzić. W rzeczywistości kreatywność to umiejętność, którą można stale rozwijać. Składa się na nią wiele czynników takich jak, zdolność do podejmowania niezależnych decyzji, do poszukiwania nowych rozwiązań oraz adaptowania się do zmieniających się okoliczności. Kreatywność to klucz do sukcesu prawie we wszystkim co robimy. I co najważniejsze, możemy ją ćwiczyć z naszymi pociechami.

Wszystkie klocki LEGO® pomagają rozwijać kreatywność dzieci, ponieważ mogą z nich zbudować wszystko, co zechcą. LEGO® DUPLO®, które są zaprojektowane specjalnie dla dzieci od 1,5 roku życia, rozwijają kreatywność maluchów, dostarczając im przy okazji nieskończonej i radosnej zabawy.

Każde małe dziecko może zacząć kształtować swą autonomię i podejmować samodzielne decyzje podczas codziennych aktywności. Zobaczysz, ile frajdy mu to sprawi! Pozwól dziecku wybrać, jakie ubranie chce założyć lub czym chce się bawić. Nie dawaj mu zbyt dużego wyboru, najlepiej ograniczyć się do dwóch opcji. Podejmując decyzje samemu, twoje dziecko poczuje się dorosłe i pewne siebie.

Maluchy lubią przebudowywać zestawy LEGO DUPLO, aby wszystko stworzyć z nich wszystko, co podpowie im wyobraźnia. Nic nie sprawi im większej radości niż możliwość zabawy i budowania według swych własnych reguł. Dlaczego nie ułożyć skarbonki z zestawu LEGO DUPLO "Pizzeria"? Dziecięca kreatywność nie zna granic i zawsze zaskakuje dorosłych!

4-latkowie są w stanie zbudować bardziej złożone modele z klocków LEGO DUPLO. Dzieci w tym wieku używają swej wyobraźni, by wymyślać nowe przedmioty i historie podczas zabawy. Skonstruowanie basenu z zestawu LEGO DUPLO "Wielka budowa" to dla nich duże wyzwanie, ale też mnóstwo frajdy.

Pomysł na zabawę

Rozwijaj kreatywność swojego dziecka i zaproponuj mu zbudowanie telefonu. Idealny do tego będzie zestaw LEGO DUPLO "Pociąg z cyferkami". Pomóż dziecku ułożyć klocki z cyferkami, tak jak na prawdziwym telefonie. Nie zapomnij o antenie! Możecie ją zrobić z komina lokomotywy. Telefon jest już gotowy. Do kogo zadzwonicie?

Podczas sesji zdjęciowej zostały wykorzystane zestawy LEGO DUPLO "Pizzeria" (10834) i LEGO DUPLO "Wielka budowa" (10813).

Więcej informacji znajdziesz na www.LEGO.pl/DUPLO.