• "Aby rodzina mogła być razem". Fundacja Ronalda McDonalda buduje drugi w Polsce Dom dla rodzin hospitalizowanych dzieci

  Fundacja wspiera rodziny, które mierzą się z ekstremalną sytuacją, jaką jest ciężka choroba dziecka i jego pobyt w szpitalu. Wsparcie udzielane jest w różny sposób. To bezinteresowna praca fundacyjnych wolontariuszy organizujących zabawy i warsztaty, dzięki którym na twarzach małych pacjentów pojawia się uśmiech. To także konkretne programy zapewniające godne warunki bytowe najbliższym. Wygodne łóżka, z których rodzice mogą korzystać czuwając obok swoich bliskich, zlokalizowane na oddziałach szpitalnych fundacyjne Pokoje Rodzinne, dobrze wyposażone kuchnie, jadalnie i łazienki z prysznicami. Program Fundacji to również Domy Ronalda McDonalda, prawdziwie rodzinne Domy poza Domem.

 • Znasz dowcip o kupnie kozy? Dlaczego powinniśmy o tym pomyśleć?

  Znasz dowcip o kupnie kozy? Dlaczego powinniśmy o tym pomyśleć?

  W dowcipie koza ma odciągnąć uwagę od codziennych problemów, w rzeczywistości - może nam pomóc część problemów zlikwidować. Między innymi dzięki jej mleku, po które możemy sięgać, gdy, z różnych powodów, nie służy nam mleko krowie.

 • Sekrety mleka. Wiesz, na co zwracać uwagę?

  Sekrety mleka. Wiesz, na co zwracać uwagę?

  Nie ma dla dziecka nic cenniejszego niż pokarm matki - nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Życie pisze jednak różne scenariusze. Czasem młode mamy, mimo ogromnych chęci, w ogóle nie mają możliwości, by karmić piersią. Czasem natomiast to ich własna decyzja i świadomy wybór. Niezależnie jednak od tego, co było przyczyną wprowadzenia do diety niemowlęcia mleka modyfikowanego, ważne jest jedno - by wybrać to najlepsze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

 • Jak najmłodsi dbają o środowisko? Mobilizują dorosłych. "Szanujcie naszą planetę!"

  Jak najmłodsi dbają o środowisko? Mobilizują dorosłych.

  Każdego dnia media na całym świecie dużo miejsca poświęcają kondycji naszej planety. Kwestie ekologii i ochrony środowiska stają się nam coraz bliższe, ale jak pokazują wyniki badania postaw ekologicznych, zrealizowanego na zlecenie ING Banku Śląskiego, to właśnie młodzież ma największą wiedzę na temat działań ekologicznych.

 • Lista laureatek konkursu "Bielenda Sexi Mama"

  Lista laureatek konkursu

  Oto lista nagrodzonych laureatek w konkursie "Bielenda Sexi Mama"

 • Brzuszkowe dolegliwości - wzdęcia, gazy i spółka. Jak im zaradzić

  Brzuszkowe dolegliwości - wzdęcia, gazy i spółka. Jak im zaradzić

  Każdy z rodziców tego doświadczył lub jeszcze ma to przed sobą. Kiedy dziecko płacze z bólu i napina brzuszek, stajemy się jednak często bezsilni. Co robić, gdy dziecku dokuczają gazy, wzdęcia, kolka lub biegunka. Przyczyn występowania jest kilka, ale istnieją sposoby, aby im zapobiec.

 • Co uczula w mleku? To nie tylko białko

  Co uczula w mleku? To nie tylko białko

  Mleko jest istotnym składnikiem dziecięcej diety, źródłem wapnia i witaminy D. Jednak coraz częściej zdarza się, że dzieci mają nietolerancję lub nawet alergię na składniki mleka. Jak je rozpoznać i co je tak naprawdę wywołuje? Wyjaśniamy.

 • Wyniki testu Bielenda Sexi Mama Skuteczna pielęgnacja przeciw rozstępom

  Wyniki testu Bielenda Sexi Mama Skuteczna pielęgnacja przeciw rozstępom

  Sprawdzasz w internecie opinie o produktach, zanim zdecydujesz się na zakup wyprawki? Pewnie jesteś też ciekawa, jakie działanie mają kosmetyki, które są polecane dla przyszłych mam. W czasie testu konsumenckiego nasze czytelniczki wypróbowały Bielenda Sexi Mama Skuteczną pielęgnację przeciw rozstępom. Zobacz, co myślą o kosmetyku.<br>

 • Opuchnięte nogi w ciąży - jak sobie ulżyć? Wyniki testu konsumenckiego kremu na opuchnięte nogi Bielendy z linii Sexi Mama

  Opuchnięte nogi w ciąży - jak sobie ulżyć? Wyniki testu konsumenckiego kremu na opuchnięte nogi Bielendy z linii Sexi Mama

  Ciąża daje nam się we znaki na wiele sposobów. Bolą nas plecy, swędzi brzuch, mamy zgagę, czujemy się ociężałe. Chociaż wielu z tych problemów nie jesteśmy w stanie wyeliminować, możemy sobie ulżyć. Na opuchliznę nóg, która często pojawia się w ciąży, poleca się między innymi dedykowany krem. Czy faktycznie działa?

 • Innowacyjny produkt dla kobiet w ciąży - maska w płacie na brzuch od Bielenda z linii Sexi Mama. Jak działa?

  Innowacyjny produkt dla kobiet w ciąży - maska w płacie na brzuch od Bielenda z linii Sexi Mama. Jak działa?

  Napięta i swędząca skóra na brzuchu to coś, z czym kobiety w ciąży borykają się na co dzień. Na rynku jest wiele preparatów, które mają za zadanie złagodzić te dolegliwości. Nasze czytelniczki przetestowały jeden z nich - Odżywczo-uelastyczniającą maskę w płacie na brzuch z linii Bielenda Sexi Mama. Jak ją oceniają?

 • Nigdy tego nie przyznamy, ale są rzeczy, które mamy naszym rodzicom za złe

  Nigdy tego nie przyznamy, ale są rzeczy, które mamy naszym rodzicom za złe

  Nim sami zostaliśmy rodzicami, często łapaliśmy się na tym, że chętnie doradzaliśmy tym, którzy mieli już dzieci. Od kiedy jednak sami mamy dzieci, wiemy, że nie wszystko jest takie proste i czasem idziemy na skróty. Które błędy mogą mieć wpływ na dorosłe życie naszego malucha?

 • Lista testerek kosmetyków Bielenda Sexi Mama

  Lista testerek kosmetyków Bielenda Sexi Mama

  Do testu kosmetyków Bielenda Sexi Mama zostały wybrane:

 • Czynności pielęgnacyjne, za którymi dzieci nie przepadają, a do których (dla ich dobra) musimy je przekonać

  Czynności pielęgnacyjne, za którymi dzieci nie przepadają, a do których (dla ich dobra) musimy je przekonać

  Zanim dzieci dorosną i same zrozumieją, że dbanie o higienę jest ważne, to my, rodzice, musimy pilnować, żeby ich ciało pozostawało zadbane i w czystości. Niestety, część z ablucji pozostaje na czarnej liście zabiegów nielubianych. Jak sprawić, żeby nie towarzyszyły im łzy i awantury?

 • Zębów niemowlęcia nie musimy myć? O tym, dlaczego warto o nie zadbać i jak to robić

  Zębów niemowlęcia nie musimy myć? O tym, dlaczego warto o nie zadbać i jak to robić

  Mleczaki, choć wypadną, są równie ważne, co zęby stałe, a próchnica może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu. Ząbki dzieci należy szczotkować od momentu ich wyrżnięcia się, ale o czystość w buzi powinniśmy dbać jeszcze zanim to nastąpi.

 • Regulamin konkursu towarzyszącego testowi konsumenckiemu Bielenda Sexi Mama ("Regulamin")

  Regulamin konkursu towarzyszącego testowi konsumenckiemu Bielenda Sexi Mama (

  § 1. Postanowienia ogólne.

 • Próchnica. Czym tak właściwie jest? Jak jej zapobiegać i co robić, kiedy już się pojawi?

  Próchnica. Czym tak właściwie jest? Jak jej zapobiegać i co robić, kiedy już się pojawi?

  Dzieciństwo bez próchnicy jest możliwe. Najbardziej przyczynią się do tego właściwe nawyki higieniczne i żywieniowe, które będziemy utrwalać u dzieci od małego. To najlepszy start do cieszenia się zdrowymi zębami przez całe życie.

 • Weź udział w teście konsumenckim kosmetyków z linii Bielenda Sexi Mama

  Weź udział w teście konsumenckim kosmetyków z linii Bielenda Sexi Mama

  Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Przygotowujemy się do powitania nowego członka rodziny, obserwujemy jak zmienia się nasze ciało. Czy zastanawiałaś się, jak reaguje na to twoja skóra? W tym okresie staje się ona napięta, wrażliwa, sucha, czasem też swędzi. Dlatego warto stosować kosmetyki dedykowane specjalnie dla ciężarnych, takie jak linia Sexi Mama stworzona przez markę Bielenda.

 • "Zostań Sexi Mamą z Bielendą" - opis 3 produktów do testowania

  Razem z redakcją eDziecko zostań testerką kosmetyków. Przetestuj Bielenda Sexi Mama skuteczną kurację przeciw rozstępom, Bielenda Sexi Mama skuteczną kurację na opuchnięte nogi, Bielenda Sexi Mama odżywczo-uelastyczniającą maskę w płacie na brzuch.

 • Nagrody dla najlepszych testerek "Bielenda - Bądź Sexi Mamą"

  Nagrody dla najlepszych testerek

  Spośród kobiet, które wezmą udział w naszym teście, jury wybierze 12 autorek najciekawszych odpowiedzi, którym przyzna dodatkowe nagrody - kosmetyki Bielenda i pluszową niespodziankę dla malucha. Zobacz, co będzie wchodziło w skład zestawu.

 • Regulamin testu konsumenckiego "Zostań Sexi Mamą z Bielendą"

  Regulamin testu konsumenckiego

  § 1. Postanowienia ogólne.

 • Przesadna sterylność nie jest wskazana, ale życie w brudzie to nic dobrego. Jak zachować równowagę?

  Przesadna sterylność nie jest wskazana, ale życie w brudzie to nic dobrego. Jak zachować równowagę?

  Z jednej strony: "szorujcie ręce, jak często możecie", "nie jedzcie niczego, co nie było wcześniej porządnie umyte". Z drugiej: "częste mycie skraca życie", "bogaci (i czyści) mieszkańcy USA i Europy żyjący w sterylnych warunkach szkodzą swojemu zdrowiu". Co więc robić?

 • Alergia wziewna czyli co? Co najczęściej uczula?

  Alergia wziewna czyli co? Co najczęściej uczula?

  Można ją pomylić z przeziębieniem - objawy są podobne: drapie przecież w gardle, pojawia się katar, kichanie, łzawią oczy. To, co najprościej pozwoli odróżnić przeziębienie od alergii, to sezonowe występowanie tej drugiej - w bardzo określonych miesiącach i okolicznościach przyrody.

 • Jaki wpływ na nasze zdrowie mogą mieć klimatyzacja i ogrzewanie?

  Jaki wpływ na nasze zdrowie mogą mieć klimatyzacja i ogrzewanie?

  Zimą komfort naszego życia poprawia ogrzewanie, z kolei latem coraz częściej jest to klimatyzacja. Zwykle jednak nie zdajemy sobie sprawy, że ich nieprawidłowe użycie może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

 • Jak pomóc małemu alergikowi? Pięć zasad do wprowadzenia od zaraz

  Jak pomóc małemu alergikowi? Pięć zasad do wprowadzenia od zaraz

  Alergia na roztocza kurzu domowego to dosyć powszechny problem wśród dzieci. Taka diagnoza powinna zmobilizować rodziców do wprowadzenia zmian w mieszkaniu i codziennych nawykach.

 • Kiedy powie pierwsze słowo? Zamiast czekać - wspieraj

  Kiedy powie pierwsze słowo? Zamiast czekać - wspieraj

  Na pierwsze słowo wypowiedziane przez malucha czekamy z niecierpliwością. To jeden z kamieni milowych, którym niezwykle się ekscytujemy. Mówimy o tym innym, zapisujemy, aby później pokazać dziecku. Nie możesz się już doczekać? Zamiast bezczynnie czekać, zachęcaj malucha do tego, aby zaczęło mówić. Jak to robić?

 • Bielenda Sexi Mama

  Bielenda Sexi Mama

  Nowa odsłona linii Bielenda Sexi Mama wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno przyszłych, jak i świeżo upieczonych mam. Delikatne dla skóry, natomiast skuteczne w działaniu preparaty stworzone zostały specjalnie z myślą, by pielęgnować wrażliwą skórę kobiet w ciąży i po porodzie. Każda przyszła mama powinna czuć się pięknie i komfortowo w swoim ciele. Nowe produkty Sexi Mama zapewnią ciału holistyczną pielęgnację. Zawarte w linii kosmetyki dbają o odpowiednie nawilżenie skóry, zapobiegają rozstępom i tworzeniu się cellulitu. Likwidują typowe dla ciąży dolegliwości i pozwalają poczuć się młodej przyszłej mamie komfortowo i atrakcyjnie.

 • Jak oceniacie produkty La Roche-Posay? [TEST ZAKOŃCZONY]

  Jak oceniacie produkty La Roche-Posay? [TEST ZAKOŃCZONY]

  Nasi czytelnicy testowali na skórze swoich pociech, ale także własnej, dwa produkty La Roche-Posay z gamy Lipikar: krem myjący Lipikar Syndet AP+ oraz balsam uzupełniający poziom lipidów Lipikar AP+. Są to specjalne produkty przeznaczone dla skóry atopowej - największego utrapienia dzieci a przez to także ich rodziców. Co sądzą o ich wydajności, jak im się ich używało i - co najważniejsze - czy zauważyli efekty działań? Oto podsumowanie testu.

 • Testerzy produktów La Roche-Posay wybrani!

  Testerzy produktów La Roche-Posay wybrani!

  Dziękujemy za liczne zgłoszenia do testu produktów La Roche-Posay. Poniżej lista wybranych osób:

 • Zostań testerką produktów La Roche-Posay

  Zostań testerką produktów La Roche-Posay

  Ty lub twoje dziecko macie skórę wrażliwą, bardzo suchą lub z tendencją do atopii? Odkryj produkty La Roche-Posay, które uzupełniają poziom lipidów, przeciwdziałają podrażnieniom i łagodzą zaostrzone stany suchości skóry.

 • Test produktów La Roche-Posay

  Test produktów La Roche-Posay

  Ty lub twoje dziecko macie skórę wrażliwą, bardzo suchą lub z tendencją do atopii? Odkryj produkty La Roche-Posay, które uzupełniają poziom lipidów, przeciwdziałają podrażnieniom i łagodzą zaostrzone stany suchości skóry.