Czy nadal pracodawca musi przyjac kobiete spowrotem do pracy po rocznym urlopie macierzyńskim?

Użytkownik

  • 1 odpowiedzi

Odpowiedzi

    • Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

    Do urlopu rodzicielskiego jest stosowany przepis art. 183.2 Kodeksu pracy. Zgodnie z z nim po zakończeniu urlopu związanego z narodzinami dziecka (lub z przyjęciem dziecka na wychowanie) pracodawca dopuszcza pracownika do pracy na dotychczasowym stanowisku, za wynagrodzeniem za pracę, jakie otrzymywałby, gdyby nie korzystał z urlopu.

    Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak3

Zajść w ciążę

Zdrowie dziecka: alergie

Na Wasze pytania odpowiadają
  • Piotr Albrecht

    lekarz pediatra z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Akademii Medycznej w Warszawie

  • Piotr Dawid

    Specjalista ds. badań prenatalnych w Gyncentrum. Lekarz ginekolog-położnik.

  • Agnieszka Kurczuk-Powolny

    lekarz medycyny ze szpitala LUX MED w Warszawie oraz w przychodni CMP w Piasecznie

  • Rafał Kuźlik

    Specjalista położnictwa i ginekologii plastycznej ze Szpitala św. Anny w Warszawie

  • Wojciech Fąferko

    Lekarz stomatolog oraz właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach

  • Anna Tyszkiewicz

    Specjalista ds. Żywienia edukacyjnego programu "1000 pierwszych dni dla zdrowia"

  • Agata Kowalczyk

    Administratorka platformy poradnikowej_eDziecko.pl