Problem z escherichia coli

Użytkownik

Witam Pani Doktor, na początku napiszę, że mam 19 lat i nie współżyłam ,borykam się z dużym problemem już ponad rok. Dokładnie we wrześniu 2013 roku poczułam pieczenie i świąd w okolicach warg sromowych dokładnie to między nimi. Teraz, tak od 2 miesięcy, jeszcze doszło pieczenie przy oddawaniu moczu. Dodam też, że zauważyłam duże zaczerwienienie, a ból coraz bardziej narastał. Wybrałam się do specjalisty ginekologa, który stwierdził, że to zwykłe podrażnienie i kazał nie używać różnego rodzaju płynów do higieny i nie chodzić w obcisłych ubraniach oraz kazał kupić krem Vagisil, żel Abiofem lub Provag. Wypróbowałam każdego z tych leków,ale dalej nic. =Wybrałam się do innego ginekologa, który zlecił badanie moczu, które nic ze strony moczu nie wykazało. Następnie stwierdził, że to pewnie grzybica, więc przepisał mi globulke Pimafucin i maść Pimafucort, ale to też mi nie pomagało, więc dał mi robiony lek, którym miałam smarować okolice warg sromowych, jednak to też nic mi to nie pomogło, a co gorsze po posmarowaniu ból był okropny, a zaczerwienienie jeszcze większe. Poźniej chodziłam jeszcze do innych lekarzy w mojej okolicy i też przepisywali mi przeważnie leki na grzybicę lub podrażnienia.

Ogólnie mam całe dwie reklamówki leków, które nie pomogły (abiofem, vagisil, provag, pimafucin, pimafurcort, mucovagin żel, macmiror complex maść, fluconazole polfarmex, fluomizin, clotrimazolum gsk dopochwowo i masc, flukonazol actavis, iladian direct plus, trivagin żel, gynoxin, invag, orungal, triderm ). Zwątpiłam w lekarzy z mojej okolicy i wybrałam się z tym problem do innego miasta. Tam ginekolog po tym jak opowiedziałam mu swoją historię stwierdził, że na samym początku powinnismy zrobić posiew z pochwy z antybiogramem i posiew moczu, którego wcześniej żaden lekarz mi nie zrobił.

Posiew moczu wyszedł w porządku, jednak w posiewie z pochwy wyszły dwie bakterie: enterococcus faecalis oraz escherichia coli. Dostałam kolejne globulki robione 10 szt. które wyeliminowały mi tą pierwszą bakterie lecz e- coli nie, co wyszło w posiewie kontrolnym. W takim przypadku P. doktor przepisał mi kolejne lekarstwa tym razem Macmiror complex 500 , 14 globulek dopochwowo oraz hydrovag i powiedział że raczej nigdy się tej bakterii nie pozbędę, bo to będzie powracać i że mogę być nosicielem. Po tej wiadomości przeczytałam w internecie, że bakteria ta powoduje również problem z zajściem w ciążę, a nawet z donoszeniem jej. W takim przypadku nie wiem już co mam robić, na razie nie wzięłam tych ostatnich leków, gdyż mam miesiączkę. Proszę o jakąś poradę, czy jest jakiś sposób, aby pozbyć się e-coli? Jestem już bezradna.

 • 1 odpowiedzi

Odpowiedzi

 • Całkowite zwalczenie E.coli jest bardzo trudne. W opisanej sytuacji mogę poradzić przyjmowanie przez 3 miesiące szczepionki doustnej przeciw E.coli o nazwie Uro-vaxom codziennie przez 3 miesiące oraz jednocześnie przez około 2 tygodnie doustnie antybiotyku, na który ta bakteria jest wrażliwa zgodnie z wynikiem posiewu. Zwykle jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn, np. Zinnat. Oba leki są dostępne jedynie na receptę. Dodatkowo proponuję przyjmowanie codziennie doustnych probiotyków np. Lacibios , Provag, Trivagin przez 3 miesiące. Opinia o wpływie E.coli na możność zajścia w ciążę i jej donoszenia jest przesadzona. Nie sądzę, by dotyczyło to Pani, gdy jeszcze Pani nie współżyła, a z opisu wnioskuję, że infekcja ma charakter powierzchowny i dotyczy tylko zewnętrznych narządów płciowych.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak9

Zajść w ciążę

Zdrowie dziecka: alergie

Na Wasze pytania odpowiadają
 • Piotr Albrecht

  lekarz pediatra z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Akademii Medycznej w Warszawie

 • Piotr Dawid

  Specjalista ds. badań prenatalnych w Gyncentrum. Lekarz ginekolog-położnik.

 • Agnieszka Kurczuk-Powolny

  lekarz medycyny ze szpitala LUX MED w Warszawie oraz w przychodni CMP w Piasecznie

 • Rafał Kuźlik

  Specjalista położnictwa i ginekologii plastycznej ze Szpitala św. Anny w Warszawie

 • Wojciech Fąferko

  Lekarz stomatolog oraz właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach

 • Anna Tyszkiewicz

  Specjalista ds. Żywienia edukacyjnego programu "1000 pierwszych dni dla zdrowia"

 • Agata Kowalczyk

  Administratorka platformy poradnikowej_eDziecko.pl