Powody, dla których warto mieć dzieci [WASZYM ZDANIEM]

Karolina Stępniewska
14.11.2012 09:20
A A A Drukuj

fot. Shutterstock

Kiedy dzieci będą wystawiać naszą cierpliwość na ciężką próbę, pewnym pocieszeniem może być fakt, że nie ma nic fajniejszego niż ta chwila, kiedy płaczące i marudzące maluchy w końcu zasypiają, a dom pogrąża się w upragnionej ciszy. Bartosz na pytanie o to, co jest najfajniejsze w byciu rodzicem, odpowiada krótko:  "dziecko idzie spać, a my mamy czas dla siebie". Danuta dorzuca, że bez dzieci świat byłby nudny, a Barbara stwierdza przewrotnie, że warto mieć dzieci, bo ktoś musi w przyszłości pracować na emerytury.

Dorota tłumaczy: "Kiedy rechocze do rozpuku albo mnie mocno przytula, to są najlepsze chwile. Trochę mniej kiedy marudzi bez końca i sam nie wie czego chce". "Dziecko to najfajniejsze Furbies, jakie można sobie wyobrazić" - tak Camel_3d odpowiada na forum na nasze pytanie. Trudno się z tą opinią nie zgodzić!

Zobacz także
 • 3
 • 6
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 18 razy 16

  Dzieci mieć warto, gdy się ma ku temu warunki. Według mnie, podstawowe założenia wyglądają tak:

  1. odporność na presję rodziny lub znajomych i posiadanie własnego zdania. dzieci NIE RODZI SIĘ dlatego, bo przyjaciółeczka namawia, bo mamusia by chciała zostać babcią, albo z innych tego typu głupich powodów. dziecko to NIE ZABAWKA. można oczywiście być otwartym na argumenty innych, ale im one są mniej rzeczowe, tym bardziej powinna zapalić się lampka (i dotyczy to nie tylko dzieci, każdego aspektu życia)

  2. udane relacje z partnerem. jak ktoś sobie "robi dziecko bo ma na to ochotę", nie mając partnera albo wbrew jego woli/bez jego wiedzy, jest jak dla mnie człowiekiem nie zasługującym na posiadanie dzieci, tylko na kaftan w psychiatryku

  3. odpowiedni poziom wyobraźni i empatii. i umieć zakreślić pewne możliwe scenariusze, jakie dziecko może wprowadzić zmiany w nasze życie i jest się ustrzec przed tymi negatywnymi. rzecz jasna bez paniki i nadmiernego pesymizmu, ale zdrowy rozsądek bardzo się tu przyda.

  4. wystarczające środki finansowe oraz mieszkaniowe.

  5. wystarczająca ilość czasu, by dziecko WYCHOWAĆ, a nie, jak większość współczesnych rodziców, HODOWAĆ niczym psa.

  kolejność przypadkowa. każdy podpunkt jest dla mnie równie ważny...

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 26 razy 10

  "Jedno jest pewne - nasi fani na Facebooku i użytkownicy forum "Małe dziecko" mają poczucie humoru i potrafią pięknie pisać o miłości rodzicielskiej" - w przeciwieństwie do autorki, dla której posiadanie dziecka to skaranie boskie. Wystarczy zerknąć na jej artykuły.

 • Oceniono 11 razy 9

  Aby mieć dzieci trzeba być przekonanym iż będzie się miało odpowiednią ilość środków na ich utrzymanie oraz odpowiednią ilość czasu na ich wychowanie. A z tym niestety krucho bywa. Tak z czasem jak i środkami.

 • Oceniono 23 razy 7

  Nie rozumiem dlaczego Autorka pisze teksty o dzieciach skoro ich nie lubi i nie chce miec?

 • Oceniono 18 razy 2

  Dlaczego Autorka pisze o dzieciach skoro ma jakąś antydziecięcą fobię i w jej artykułach jest pełno jadu wobec osób dzieci posiadających. To może być etyczne w ramach etyki Pani Środy, ale z czysto ludzkiego punktu widzenia etyczne nie jest.

 • Oceniono 56 razy 2

  Czemu służą takie artykuły? Nikt i nic nie zmieni faktu, że Polki nie chcą mieć dzieci. Bo i po co? Lepiej wiec promujcie swoja tęcze i związki homoseksualne.

 • Oceniono 19 razy -3

  "Powody, dla których warto mieć dzieci"

  Ależ kretynizm! Dzieci to nie laptopy.

  Może dzieci się płodzi, bo taki jest sens życia, idiotko?

  P.S. Przepraszam wszystkich, ale dla takiego pseudo-człowieka trudno znaleźć inny epitet. A i to był eufemizm...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX