Powody, dla których warto mieć dzieci [WASZYM ZDANIEM]

Karolina Stępniewska
23.10.2014 09:20
A A A Drukuj
Zapytaliśmy naszych czytelników, co sprawia, że bycie rodzicami jest takie fajne. Co oni na to?

fot. Shutterstock

Jedno jest pewne - nasi fani na Facebooku i użytkownicy forum "Małe dziecko" mają poczucie humoru i potrafią pięknie pisać o miłości rodzicielskiej. Kiedy twoje dziecko znowu zacznie płakać o trzeciej w nocy, kolejny raz zachowa się jak wzorcowy zbuntowany dwulatek lub wymaże flamastrami świeżo pomalowane ściany - ta lista może ci pomóc przypomnieć sobie, że bycie rodzicem ma też dobre strony. Całkiem sporo dobrych, wspaniałych i naprawdę miłych stron!

Weronika stwierdza krótko: wszystko jest najfajniejsze w byciu rodzicem! "A dlaczego warto? Bo życie przewraca się do góry nogami i patrzymy na nie z innej perspektywy - dobrze tego doświadczyć - człowiek przestaje być egoistą" - dodaje. Marta dorzuca, że najlepsze w byciu matką jest to samo, co w innych bliskich relacjach: "kontakt z drugą osobą, odkrywanie jej, wzajemne wspieranie w rozwoju".

Zobacz także
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 19 razy 17

  Dzieci mieć warto, gdy się ma ku temu warunki. Według mnie, podstawowe założenia wyglądają tak:

  1. odporność na presję rodziny lub znajomych i posiadanie własnego zdania. dzieci NIE RODZI SIĘ dlatego, bo przyjaciółeczka namawia, bo mamusia by chciała zostać babcią, albo z innych tego typu głupich powodów. dziecko to NIE ZABAWKA. można oczywiście być otwartym na argumenty innych, ale im one są mniej rzeczowe, tym bardziej powinna zapalić się lampka (i dotyczy to nie tylko dzieci, każdego aspektu życia)

  2. udane relacje z partnerem. jak ktoś sobie "robi dziecko bo ma na to ochotę", nie mając partnera albo wbrew jego woli/bez jego wiedzy, jest jak dla mnie człowiekiem nie zasługującym na posiadanie dzieci, tylko na kaftan w psychiatryku

  3. odpowiedni poziom wyobraźni i empatii. i umieć zakreślić pewne możliwe scenariusze, jakie dziecko może wprowadzić zmiany w nasze życie i jest się ustrzec przed tymi negatywnymi. rzecz jasna bez paniki i nadmiernego pesymizmu, ale zdrowy rozsądek bardzo się tu przyda.

  4. wystarczające środki finansowe oraz mieszkaniowe.

  5. wystarczająca ilość czasu, by dziecko WYCHOWAĆ, a nie, jak większość współczesnych rodziców, HODOWAĆ niczym psa.

  kolejność przypadkowa. każdy podpunkt jest dla mnie równie ważny...

 • peppers01

  Oceniono 12 razy 10

  Aby mieć dzieci trzeba być przekonanym iż będzie się miało odpowiednią ilość środków na ich utrzymanie oraz odpowiednią ilość czasu na ich wychowanie. A z tym niestety krucho bywa. Tak z czasem jak i środkami.

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 27 razy 9

  "Jedno jest pewne - nasi fani na Facebooku i użytkownicy forum "Małe dziecko" mają poczucie humoru i potrafią pięknie pisać o miłości rodzicielskiej" - w przeciwieństwie do autorki, dla której posiadanie dziecka to skaranie boskie. Wystarczy zerknąć na jej artykuły.

 • marecky6666

  Oceniono 24 razy 6

  Nie rozumiem dlaczego Autorka pisze teksty o dzieciach skoro ich nie lubi i nie chce miec?

 • femma12

  Oceniono 56 razy 2

  Czemu służą takie artykuły? Nikt i nic nie zmieni faktu, że Polki nie chcą mieć dzieci. Bo i po co? Lepiej wiec promujcie swoja tęcze i związki homoseksualne.

 • brian123

  Oceniono 19 razy 1

  Dlaczego Autorka pisze o dzieciach skoro ma jakąś antydziecięcą fobię i w jej artykułach jest pełno jadu wobec osób dzieci posiadających. To może być etyczne w ramach etyki Pani Środy, ale z czysto ludzkiego punktu widzenia etyczne nie jest.

 • lavinka

  0

  Bo to jej praca? ;)

 • lavinka

  Oceniono 2 razy 0

  Bez przesady z tymi środkami i możliwościami lojalowymi. Dziecko nie musi mieć własnego pokoju, rodzic nie musi mieć samochodu, w ogóle z wielu rzeczy współczesnego rodzicielstwa można zrezygnować bez krzywdy potomka, a bywa że to nawet na plus wychodzi. Kluczowa jest dojrzałość emocjonalna i umiejętność dzielenia się własną przestrzenią i czasem z drugim człowiekiem.

 • adin_null_adin

  Oceniono 10 razy 0

  Ubogich w wyobraźnię nie stać na dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX