Zapowiedzi gier: "Tomb Raider: Angel of Darkness", "Call of Duty"

Na Zachodzie można już kupić najnowszą, piątą część przygód Lary Croft - "Tomb Raider: Angel of Darkness". Activision zapowiada, że jeszcze w tym roku na półki sklepowe trafi "Call of Duty" - wojenna gra akcji, w której wcielamy się w zwykłego żołnierza. Przy okazji wytwórnia pozwała do sądu o naruszenie kontraktu koncern Viacom, producenta filmów pełnometrażowych i serialu "Star Trek".

Tomb Raider nadchodzi

Na Zachodzie można już kupić najnowszą, piątą część przygód Lary Croft - "Tomb Raider: Angel of Darkness". Mimo wielokrotnego przesuwania pierwotnie zaplanowanej na zeszłe święta premiery - do ostatnich dni nie było wiadomo, czy odbędzie się w czerwcu, czy w lipcu - według pierwszych recenzji gra jest wciąż niedopracowana i pomogłoby jej jeszcze spędzenie kilku miesięcy w produkcji. Wielokrotne zmiany terminu premiery na pewno również nie pomogło sprzedaży: jeden z dużych amerykańskich serwisów o grach nazwał całe zamieszanie "najbardziej nieudaną premierą w historii".

Na linii ognia

Activision zapowiada, że jeszcze w tym roku na półki sklepowe trafi "Call of Duty" - wojenna gra akcji, w której wcielamy się w zwykłego żołnierza. Oprócz autentycznych taktyk i ruchów wojska każdy z żołnierzy z naszej grupy taktycznej mieć będzie inną osobowość i cechy. Gracze będą mieli do przejścia 24 misje w 4 połączonych, historycznych kampaniach. Program opracowuje zespół 22 informatyków z nowego studia Infinity Ward. Większość z nich pracowała wcześniej przy "Medal of Honor: Allied Assault".

Weterani odchodzą z Blizzarda

Bill Roper i jego trzech przyjaciół, zespół, który stworzył dwie części "Diablo", odszedł z firmy Blizzard. W wywiadach udzielonych po odejściu Roper zasugerował, że nie był zadowolony ze sposobu zarządzania Blizzardem przez koncern Viacom, aktualnego właściciela, i postanowił spróbować szczęścia samodzielnie. Dał także do zrozumienia, że Blizzard pracuje już pełną parą nad trzecią częścią "Diablo", która nie została jeszcze oficjalnie ujawniona. Jak się będzie nazywała nowa firma dawnych pracowników Blizzarda i jakie gry będzie tworzyć - dowiemy się wkrótce.

Proces o Star Trek

Activision pozwał do sądu o naruszenie kontraktu koncern Viacom, producenta filmów pełnometrażowych i serialu "Star Trek". Od 1998 r., kiedy Activision kupił licencję na produkcję gier osadzonych w świecie "Star Trek" (na Zachodzie ukazała się właśnie strzelanina "Elite Force II"), Viacom odwołał dwa seriale z cyklu "Star Trek" i wyprodukował tylko jeden film pełnometrażowy. Według Activision stanowi to naruszenie kontraktu - i godzi bezpośrednio w sprzedaż gier osadzonych w realiach "Star Trek".

Copyright © Agora SA