Ferie 2020 zachodniopomorskie: termin, atrakcje, co robić

Ferie 2020 zachodniopomorskie rozpoczynają się 10 lutego i trwają do 23 lutego. W tym samym terminie odpoczywają dzieci mieszkające w województwach: dolnośląskim, mazowiecki i opolskim. Jakie atrakcje przygotowały największe miasta województwa - Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg czy Świnoujście? Ferie 2020 zachodniopomorskie: co robić?

Ferie 2020 zachodniopomorskie - co robić, gdy dziecko spędzi je nie na obozie zimowym, a w domu? Zima w mieście nie musi być nudna, możliwości jest wiele. Warto wybrać się na przykład na łyżwy. Przejrzyjmy też oferty aquaparków, kin, muzeów czy bibliotek, gdzie organizowane są pokazy, projekcje, warsztaty. Szczególną atrakcją na ferie zimowe 2020 są półkolonie.

Ferie 2020 zachodniopomorskie: półkolonie

W czasie ferii zimowych dużą popularnością, a także uznaniem rodziców i dzieci cieszą się półkolonie. Wiele zajęć organizują szkoły, domy kultury, ośrodki sportowe, ale również firmy. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, na miarę zarówno zainteresowań, jak i zasobów finansowych. Atrakcje dla dzieci w Szczecinie to na przykład:

  • Ferie 2020 zachodniopomorskie to między innymi półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Sportowy Szczecin. W programie warsztaty z robotyki z Robotfan, gry planszowe z Brain on - włącz myślenie, warsztaty gry na bębnach afrykańskich, a także zawody w kręgielni MK Bowling, pobyt w Kids Arena (zjeżdżalnie, tory przeszkód, dmuchańce), seans w Multikinie i Klaun Czaruś oraz pokaz Iluzji.
  • Ciekawą propozycję dla chłopców i dziewczynek w wieku 7-12 lat przygotowała Warsztatownia (ul. Małopolska 5, Szczecin). Turnus pierwszy "Hogwarts" upłynie pod znakiem magii. Dzieciaki będą tworzyć eliksiry, kryształy, rozwiązywać zagadki i uczyć się zaklęć. Turnus drugi "Mali detektywi" to zagadki Sherlocka Holmesa, gra miejska i biuro detektywistyczne. Nie ma mowy o nudzie.
  • Ferie 2020 Szczecin to doskonała okazja, by zapisać kreatywne dziecko do Akademii Szycia (ul. Ks. Witolda 7-9, Szczecin). Twórcze spotkania przy maszynie zaowocują nie tylko wiedzą i umiejętnościami obsługi, ale i własnoręcznie uszytymi poduszkami, czapkami, plecakami czy torbami.

Gdzie na ferie w Polsce? To najpopularniejsze miejsca:

Zobacz wideo

Dzieci w Koszalinie mogą spędzić ferie z Galerią Emka (ul. Jana Pawła II 20). W ofercie półkolonie kreatywne, konstruktorskie, półkolonie z Minecraftem i robotyką. Ale na półkoloniach czas ferii mogą spędzić dzieci w całym województwie. W każdym mieście można znaleźć wiele różnych, interesujących ofert dla każdego. Półkolonie podczas ferii 2020 w województwie zachodniopomorskim organizują szkoły oraz placówki oświatowe.

Ich wykaz można znaleźć na stronie urzędu miasta. Szukając ofert idealnej dla dziecka warto być czujnym, ponieważ nie wszystkie zostaną zamieszczone w sieci. Dobrze jest się rozglądać, spacerując po mieście. Plakaty z informacjami często trafiają na słupy ogłoszeniowe, witryny placówek i do prasy lokalnej. Warto trzymać rękę na pulsie.

Ferie 2020 zachodniopomorskie: lodowiska

Podczas ferii zimowych, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, w województwie zachodniopomorskim działać będzie wiele lodowisk. Poślizgać się można na przykład na lodowisku Alaska w Koszalinie (ul. Fałata 34, obok hali Gwardii), którego konstrukcja umożliwia funkcjonowanie bez względu na warunki pogodowe.

Jak ferie 2020 zachodniopomorskie, to Lodowisko Szczecin przy ul. Botanicznej 35. To najnowocześniejsza tafla w mieście i największy tego typu obiekt w okolicach Szczecina. Powierzchnia lodowiska wynosi 1800 m2 - to tak zwane lodowisko pełnowymiarowe (30x60m). Inne punkty na łyżwiarskiej mapie Szczecina to zadaszone lodowisko na placu Orła Białego oraz lodowisko Netto Arena. Warto też wpaść na Szczecińską Gubałówkę, gdzie na łyżwiarzy czeka zadaszone i oświetlone lodowisko o powierzchni 800 m2.

Ferie 2020 zachodniopomorskie: stoki narciarskie

W województwie zachodniopomorskim, kiedy tylko warunki pogodowe pozwolą, można także pozjeżdżać na nartach. Gdzie można spędzić ferie zimowe 2020? Na stoku narciarskim "Stara Studnica-SKI" i na Szczecińskiej Gubałówce.

Na terenie Szczecińskiej Gubałówki znajduje się tor saneczkowy, lodowisko ze szkółką łyżwiarską oraz dwie trasy dla narciarzy, o różnym stopniu trudności. Trasa trudniejsza ma 280 m, a łatwiejsza - 360 m. Stoki są oświetlone, naśnieżane i ratrakowane. Na narciarzy czeka wyciąg orczykowy. Na miejscu znajduje się też wypożyczalnia sprzętu.

Z kolei stok narciarski “Stara Studnica-SKI” położony jest w miejscowości Stara Studnica. Ma dwie trasy zjazdowe o długości 350 metrów i 550 metrów. Różnica poziomów wynosi około 50 metrów. Obie są oświetlone. Obok tras narciarskich znajduje się górka dla sanek. Na miejscu można wypożyczyć narty z butami i kijkami oraz sanki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA