20 pomysłów na świętowanie Dnia Dziecka

Tekst Justyna Dąbrowska, Magda Szczypiorska-Mutor
30.05.2012 , aktualizacja: 31.07.2013 17:10
A A A Drukuj
Nie trzeba wydawać fortuny, nie trzeba kupować najdroższych zabawek. Trzeba - włożyć trochę wysiłku w przygotowania, by TEN DZIEŃ był naprawdę niezwykły, wspaniały i niezapomniany.

Imprezy na Dzień Dziecka w Twoim mieścieCzym obdarować nasze dzieci w tym dniu? Z pewnością będą zadowolone, gdy dostaną jakiś prezent, ale od samych prezentów ważniejsza jest atmosfera. A to już nie zależy od ilości pieniędzy, lecz od naszych chęci i pomysłowości.Może powinniśmy poprzedniego wieczoru udekorować mieszkanie (baloniki, trochę serpentyn i duży transparent: "Dzień Dziecka - dziś rządzą dzieci"), a rano podać dzieciom niezwykłe śniadanie. Albo zróbmy wspaniałe przyjęcie z lubianymi przez dziecko smakołykami. Albo wybierzmy się do lasu. Po prostu przygotujmy ten dzień DLA NICH i spędźmy go Z NIMI.

Spraw radość swemu dziecku, zabierz pociechę na spektakl Lokomotywa!


Pierwszy czerwca to zwykle festiwal zakupów, rewia zabawek, ruina dla kieszeni i okazja do zagracania dziecinnych pokoi. Zmęczeni wystawaniem w kolejkach dziadkowie, ojcowie i mamy gotowi są w końcu kupić cokolwiek, byle tylko dopełnić dorocznego obowiązku. Ale czego tak naprawdę chcą dzieci? Zapytaliśmy o to samych zainteresowanych.

W Dniu Dziecka dla przedszkolaka okazało się, że najbardziej w cenie jest OBECNOŚĆ TATY W DOMU. Błażej chciałby grać z ojcem w "Chińczyka", Ola - we wszystkie gry, a Lila nawet spróbowałaby z tatą pobawić się lalkami.

Wiele dzieci najbardziej ze wszystkiego uwielbia być Z RODZICAMI NA DWORZE. Anetka najchętniej na działce, gdzie tata pomógłby zbudować jej, siostrom i bratu domek do zabawy. Marcin marzy o zbudowaniu z tatą drewnianej łodzi, tak dużej, żeby mogli nią latem wypłynąć wraz z mamą na morze. Michał i Dominik chcieliby ze swoimi tatami pojeździć konno. Adaś chciałby zagrać w piłkę (dla mamy nie ma propozycji, bo mama najlepiej gra w kapsle).

Ewa w Dniu Dziecka chce pościgać się z tatą: na pewno to ona wygra, bo bardzo szybko biega. A Piotrek chciałby po prostu POJECHAĆ DO LASU. O tym samym marzy Asia: w czasie wakacji była z rodzicami na leśnym spacerze, bawili się w chowanego - chciałaby to powtórzyć.

Jeśli zabawy z mamą, to koniecznie coś "extra", coś, na co normalnie mama nie ma czasu: dziewczynki najbardziej w Dniu Dziecka chciałyby BAWIĆ SIĘ W SZYCIE. Iza chce z mamą uszyć pluszowego misia i ubranka dla lalki. Miłka - czarownicę i czarnego kota, żeby się bawić w teatrzyk. Tata też może wziąć w tym udział, ale niekoniecznie. Paulinka chciałaby uszyć z materiału księżniczkę, a Sylwia przytulankę-pluszowankę.

Monisia chciałaby Z MAMĄ I Z TATĄ poskładać z papieru rodzinę pingwinów. Asia chce zrobić kalendarz (ma już kartki i portrety miesięcy, ale nie potrafi sama wpisać cyferek oznaczających dni). Maciek z mamą i tatą chętnie ulepiłby smoka z plasteliny albo dinozaury - "w ogóle niech każdy robi, co chce". Asia ulepiłaby pełno ludków, a Jacek chciałby z tatą zrobić statek z papieru.

Z rodzicami nie trzeba koniecznie zajmować się czymś niezwykłym, żeby było świetnie: WYSTARCZY BYĆ RAZEM, grać w nogę albo w "Narysuj i zgadnij". Tego jednego dnia tata z mamą mogliby dołączyć do zabawy w coś, co zwykle robią dzieci: Kasia zbudowałaby z nimi z klocków dom dla lalek, a Ola zapełniałaby kolorowanki.

Ani jedno dziecko nie powiedziało: "Chcę iść do sklepu z zabawkami i wybrać sobie, co tylko zamarzę".

20 pomysłów na świętowanie Dnia Dziecka

Żeby Dzień Dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, lubimy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność, bo lubimy spędzać z nimi czas.

1. Śniadanie do łóżka

Domowe przysmaki własnoręcznie przygotowane przez mamę i tatę, podane na pięknie nakrytej tacy to miły początek tego szczególnego dnia.

2. Telegram do malucha

Trzeba go wysłać dzień lub dwa dni wcześniej. Na dzieciach robi piorunujące wrażenie. Przyniesie go rano prawdziwy pan listonosz, zapyta o pannę Marysię czy pana Jasia i wręczy dziecku ozdobny blankiet z wierszykiem lub życzeniami od mamy i taty. Telegramy mogą też przysłać babcia i dziadek oraz dalsza rodzina.

3. List-laurka

Co każdy maluch chciałby usłyszeć od mamy i taty? Że jest ważny, kochany, że lubimy spędzać z nim czas. Napiszmy o tym - wierszykiem lub prozą, z obrazkami lub bez, jak najprościej. Niektóre dzieci przechowują takie listy jak największe skarby i domagają się wielokrotnego odczytywania.

PYTANIE Jak zamierzacie świętować Dzień Dziecka?

 pojedziemy na rowerową wycieczkę
 zorganizujemy przyjęcie dla dzieci
 zabierzemy je do kina lub na basen
 pójdziemy na festyn z okazji Dnia Dziecka
Zobacz także
 • 3
 • 2
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • Renata Fert

  0

  u mnie sprawdzają się zabawy tematyczne, jak ta pod hasłem: Smerfna Imprezka: kinder-party-przepis-na-smerfna-imprezke

 • Renata Fert

  0

  u mnie sprawdzają się zabawy tematyczne, jak ta pod hasłem: Smerfna Imprezka: kinder-party-przepis-na-smerfna-imprezke

 • 0

  My w tym roku planujemy przyjęcie w domu dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Będą obrazkowe kalambury, malowanie twarzy, pokaz mody i szukanie skarbów piradzkich. Szykuje się mega fajna zabawa. Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 • Ola Bojanowska

  Oceniono 2 razy 0

  Fajne te wasze pomysły, zawsze to taki miły dodatek do tego dnia. Ale my w ten dzień zawsze gdzieś wyjeżdżamy. Jak to dzieciaki śpiewają " Jedziemy na wycieczkę , bierzemy misia w teczkę :D " W tym roku wybieramy się na rejs promem do Szwecji z unity line.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Redakcja eDziecko.pl

*

Agnieszka Wirtwein-Przerwa

 • redaktorka naczelna
 • agnieszka.wirtwein@agora.pl
 • redaktorka
 • karolina.stepniewska@agora.pl
 • dziennikarka
 • joanna.biszewska@agora.pl
 • dziennikarz, felietonista
 • marcin.sztetter@gmail.com
 • felietonistka
 • administratorka forum
 • zona_mi@gazeta.pl