Gazeta.pl > Ciąża i poród >  Ciąża

Chłopiec czy dziewczynka? Odgadnij płeć dziecka

powrót do artykułu
Anna Myślak
25.02.2013 06:14 , aktualizacja 01.10.2014 15:22

Zobacz więcej na temat:

 • 23
 • 9
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 1

  W tym artykule są zawarte chyba największe bzdury jakie czytałam. Mogę powiedzieć, że w pierwszej ciąży miałam wszystkie objawy i zachcianki wskazujące na chłopca i co? I urodziłam dziewczynkę. W kurza mnie to, że teraz jak tylko mam ochotę na kwaśne to zaraz słyszę "ooo będzie chłopak", a jak za kilka minut chce mi się czegoś słodkiego to " oooooo jednak będzie dziewczynka". To głupota. Tak samo jak wszystkie te przesądy związane z ciążą, przechodzenie pod drabiną, wieszanie prania, patrzenie przez dziurkę od klucza itp. Jak moż na od takich rzeczy uzależniać życie i zdrowie swojego dziecka, totalne bzdury. W ciąży najważniejsze jest to aby być spokojnym, pogodnym i zdrowo się odżywać i nie przemęczać się, wtedy ani drabiny ani dziurki od klucza nie zaszkodzą naszemu dziecku. A jeśli coś ma być nie tak to i tak będzie bez względu na przesądy.

 • 0

  wróżbę z obrączką znam od mamy. Ona wszystkim w rodzinie ją robiła i każdemu się sprawdziło. Niewiarygodne ale to prawda. Mama bierze tylko obrączkę i jej długi włos i sprawdza na otwartej lewej dłoni i całkiem odwrotnie niż w artykule:chłopiec- ruch wahadłowy, dziewczynka- ruch okrężny. W ten sposób można też sprawdzić ile dzieci będzie się miało. mi wyszło ze dwójkę- córeczkę i chłopczyka. Córka ma już 3,5 roku a teraz jestem w 8 tygodniu ciąży i wróżba nadal pokazuję to samo więc czekamy z mężem na CHŁOPCA.
  Wiecie też, że można poznać płeć dziecka po waszym pępku? Gdy brzuszek już urośnie a wasz pępek na wierzchu to będzie dziewczynka a jak wessany do środka to chłopiec.
  Pozdrawiam.

 • Oceniono 3 razy -1

  Jedzenie oczywiście ma znaczenie. Mam znajomą, w której mężczyźni są obciążeni pewną chorobą genetyczną i ona bardzo chciała mieć dziewczynkę, zastasowali z mężem odpowiednią dietę, która zwiększa prawdopodobieństwo narodzin dziewczynki i się udał.
  Można też poczytać o różnych przydatnych informacjach jeśli chodzi o planowanie dziecka dzieci-warszawa.pl/forum/Dzial-Planowanie-dziecka Ogólnie są proste sposoby na płeć dziecka, ale i tak najważniejsze, żeby było zdrowe.

 • edytanoculak

  Oceniono 39 razy -17

  Najważniejsze jest zaangażowanie męża w cała ciążę.Mój był i jest podczas każdego badania u ginekologa przy mnie czego mam się wstydzić i uczestniczył przy porodach było to ważne wsparcie bo czułam się pewniej.Częste chodzenie na badanie ginekologiczne to ryzyko zakażeń.Ja byłam pierwszy raz na badaniu u ginekologa w trzecim miesiącu ciąży z mężem by potwierdzić.Zawsze mam męża podczas każdego badania zabiegu czy porodach przy sobie bo intymność należy do męża a nie do ginekologa.Dlatego mam prawo do obecności męża podczas badań i zabiegów nawet w szpitalu poza znieczuleniem całkowitym i epidemią ogłoszoną w placówce nie wymysłem niedouczonego personelu medycznego gdy wyrzucą osobę bliską może dojść do wysokiego odszkodowania dla pacjentki.Ust 2008 r art 21 Prawa Pacjenta o obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów.Dlaczego ryzykując wypłatą odszkodowania wyrzuca się osobę bliską?Dlaczego miała bym się wstydzić męża podczas badania czy zabiegu chować go za parawan skoro decyduje Pacjent o obecności osoby bliskiej!!!. Ginekolog zalecił ostatnio na endometrium i mięśniaki leczenie O. Bonifratrzy są skuteczni obyło się bez operacji bo mąż prosił u ginekologa inne leczenie poza usuwaniem macicy i jajników udało się dlatego powinno się mieć osobę bliska podczas badań przy sobie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX