Najczęściej i najrzadziej nadawane imiona w Polsce w 2012 roku

Karolina Stępniewska, źródło: MSW
22.01.2013 , aktualizacja: 21.03.2013 15:00
A A A
Wiemy, które imiona Polacy wybierali w ubiegłym roku najczęściej, a które najrzadziej. Czy w rankingu popularności wiele się zmieniło w porównaniu z poprzednimi latami?
W 2011 roku na chwilowe prowadzenie wyszli Lena i Szymon, zrzucając z najwyższego miejsca na podium wieloletnich faworytów, Julię i Jakuba. W ubiegłym roku Julia powróciła jednak tryumfalnie z czwartego miejsca na pierwsze, spychając Lenę na drugą pozycję. Poza tym na liście najchętniej nadawanych imion dla dziewczynek w 2012 roku nie notujemy większych zmian, w pierwszej dwudziestce pojawia się tylko jedno nowe imię: Maria (15 miejsce). Wśród najczęściej nadawanych imion chłopięcych mamy dwie nowości: Franciszek zajął 19 miejsce, a Maciej 20. Na prowadzenie wrócił Jakub, zrzucając faworyta z 2011 roku, Szymona, na czwarte pozycję w rankingu.

Ciekawie wygląda zestawienie najrzadziej nadawanych imion w 2012 roku. Okazuje się, że Waldemar i Mieczysław to imiona nadawane rzadziej niż na przykład Xawier, Anatol i Bożydar. Wśród najmniej popularnych imion dla dziewczynek znajdziemy m.in. Jagienkę, Zytę i Brygidę, a najrzadziej rodzice wybierali imię Karmen.

20 najczęściej nadawanych imion w Polsce w 2012 roku: dziewczynki

1. Julia

2. Lena

3. Maja

4. Zuzanna

5. Wiktoria

6. Amelia

7. Oliwia

8. Aleksandra

9. Natalia

10. Zofia

11. Hanna

12. Alicja

13. Emilia

14. Nikola

15. Maria

16. Anna

17. Martyna

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 14
 • 9
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • be32

  Oceniono 344 razy 340

  Tylko na 4 stronach? A gdyby tak, do każdego imienia inną fotkę byłoby 80 stron.

 • mariusz-boro

  Oceniono 160 razy 72

  Jest pewna prawidłowośc, im więcej słomy wystaje z butów rodzicom, tym imię dziecka bardziej wydumane. Mamy Brajana, Dżejsona albo Dżastina nie muszę nawet widzieć, żeby ją sobie wyobrazić. I ciężko się pomylić. Aha, połowa polskich dziewczynek urodzonych w Anglii ma na imię Wiktoria. To pewnie po uszminkowanych mamusiach Patrycjach i Paulinach w białych kozakach.

 • dylesid

  Oceniono 44 razy 38

  Interesujace. Ja mam na mie Olaf (ur.1977r), a moja siostra miala na imie Inez (1980-2008). W tamtych czasach to byly imona nie wystepujace nawet w kalendarzach, a ksiadz nie chcial nas ochrzcic. Dodatkowo moje nazwisko w polaczeniu z imieniem wprowadzalo nauczycielki w szok (Keller). A jestem Polakiem, moja rodzina mieszka w Krakowie od 5 pokolen...
  Ale najgorszy byl odblaskowy, zolty, ortalionowy kombinezon, ktory mama mi uszyla w podstawowce. To byla trauma - przezywano mnie jajko, albo zoltko :p

  Przy okazji, jesli masz dosyc klikania w slajdy, zainstaluj przegladarke chrome, a potem wtyczkę: "Wszystkie zdjęcia na raz. GALERIA gazeta.pl": chrome.google.com/webstore/detail/wszystkie-zdj%C4%99cia-na-raz/eplekpmdodlgejgogbojajncdlapamff - po klopocie ;)

 • syropinka26

  Oceniono 21 razy 9

  moje dzieci to Laura i Dagmara.i zadne z tych imion nie pojawia sie na zadnej liscie.i dobrze :P

 • californian1

  Oceniono 10 razy 8

  Pi....e o Szopenie... Ciekaw jestem na ktorym miejscu byl - Pafnucy, Zachary, Sykstus, Hieronim, Hermenegilda, Konstancjusz, Konstancja? Tez imiona, tez w kalendarzu...Nie bylo? Wiec to one sa najmniej nadawane

 • paozo

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawe gdzie można znaleźć całe zestawienie. Wie ktoś może?
  A gdzie takie imiona jak Małgorzata, Katarzyna, Agnieszka, Hanna, Joanna, Krzysztof, Patryk?

 • mary.popins

  Oceniono 13 razy 5

  Xawier??? A przypadkiem nie Xawery?

 • sedna85

  Oceniono 4 razy 4

  Kosma!

  matkatylkojedna.blogspot.com/p/kosma.html

 • felicjan.dulski

  Oceniono 13 razy 1

  A na 19 miejscu jest Nadia, czyli zdrobnienie od Nadieżdy. O dziwo też z rosyjskiego. Cyż to nie podejrzane?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Aplikacja jest podzielona na wygodne w użyciu moduły: Rozwój, Dieta, Pielęgnacja oraz wzbogacona o funkcjonalności Siatki centylowe oraz Momenty ze zdjęciami.
 • Opiekunem merytorycznym aplikacji Moje dziecko jest pediatra i mama dwójki dzieci, Ewa Miśko-Wąsowska.
 • Sprawdź, co się dzieje w ciąży z Tobą i Twoim dzieckiem tydzień po tygodniu
 • Kontroluj swoją wagę w ciąży
 • Zapisz terminy wizyt lekarskich, badań i inne ważne dotyczące ciąży