Tydzień drugi

Katarzyna Wilczek, Konstultacja: prof. dr hab. n. med. Władmir Bożiłow, embriolog
13.01.2005 , aktualizacja: 13.01.2005 11:03
A A A Drukuj
W jajnikach w specjalnych pęcherzykach dojrzewają komórki jajowe, a macica pokrywa się warstwą silnie ukrwionej błony śluzowej.
W jajnikach w specjalnych pęcherzykach dojrzewają komórki jajowe, a macica pokrywa się warstwą silnie ukrwionej błony śluzowej. Gdyby nie nastąpiło zapłodnienie, ta tkanka złuszczy się i wraz z niezapłodnionym jajeczkiem zostanie wydalona w postaci krwawienia miesięcznego.

Dla embriologa początkiem ciąży nie jest zapłodnienie, ale zagnieżdżenie zarodka w macicy. U wielu kobiet dochodzi do zapłodnienia, powstaje zygota (jednokomórkowy zaczątek nowego organizmu), komórki nadal się dzielą, ale zamiast zahaczyć się o ścianę macicy, osuwają się po niej i zostają usunięte z organizmu.

Zobacz więcej na temat:

  • Tydzień drugi sisi18 30.08.06, 21:29

    dlaczego nikt nie zamiescil tu swojego postu??? przeciez 2 tydzien jest bardzo wazny wlasnie teraz dochodzi do zaplodnienia :) mam nadzieje ze mi sie udalo trzymajcie kciuki :)»

  • Re: Tydzień drugi i_tak_powiem13 20.03.07, 11:24

    Ale tu opisują drugi tydzień ciąży, a nie cyklu... Wg ciebie ciążą zaczyna się wdrugim tygodniu ciąży? :)»

  • Tydzień drugi agwojka 15.09.08, 18:55

    Pomyłka, tu opisują 2 tydzień licząc od ostatniego krwawienia. To jest ten moment gdy może zacząć się ciąża :)2 tydzień samej ciąży to tu jakby 4 tydzień :( Poplątane ...»