Imiona dla dzieci

Sandra

ang. Sandra, Sandy, franc. Sandra, hiszp. Sandra
Imię Sandra powstało ze skróconej formy imienia Aleksandra. W Polsce zaczęto je oficjalnie nadawać w latach 20. XX w. Dziś imienia tego używa 41 981 Polek (w 2001 r. - 33 593).

Według astrologów imię to jest stworzone dla ludzi niepospolitych, wyróżniających się z tłumu. Sandry są wrażliwe, twórcze, często uzdolnione artystycznie.
Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Ryb.

Znane osoby noszące to imię

Sandra Bullock
- amerykańska aktorka filmowa, producentka. Popularność przyniosła jej rola u boku Keanu Reevesa w "Speed - niebezpieczna szybkość" (1994), za którą dostała nagrodę MTV dla najlepszej aktorki i najlepszego duetu. Za role w komediach "Ja cię kocham, a ty śpisz" (1996) i "Miss agent" (2000) była nominowana do Złotych Globów. Na roli w "Śmiertelnej wyliczance" (2002) zarobiła po raz pierwszy 15 mln dolarów i trafiła na 6. miejsce najlepiej zarabiających kobiet w Hollywood.
W 1996 i 1999 r. magazyn "People" umieścił ją na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1997 r. znalazła się na 58. miejscu listy 100 największych gwiazd kina wszech czasów magazynu "Empire". Sandra Bullock mieszka w Austin, od 2005 r. jest żoną Jesse'ego Jamesa, znanego konstruktora motocykli.

20 III; 21 IV; 18 V; 10 VII; 26VIII
  • Aplikacja jest podzielona na wygodne w użyciu moduły: Rozwój, Dieta, Pielęgnacja oraz wzbogacona o funkcjonalności Siatki centylowe oraz Momenty ze zdjęciami.
  • Opiekunem merytorycznym aplikacji Moje dziecko jest pediatra i mama dwójki dzieci, Ewa Miśko-Wąsowska.
  • Sprawdź, co się dzieje w ciąży z Tobą i Twoim dzieckiem tydzień po tygodniu
  • Kontroluj swoją wagę w ciąży
  • Zapisz terminy wizyt lekarskich, badań i inne ważne dotyczące ciąży