Imiona dla dzieci - dziewczynki

imiona dla chłopców

Sandra

ang. Sandra, Sandy, franc. Sandra, hiszp. Sandra
Imię Sandra powstało ze skróconej formy imienia Aleksandra. W Polsce zaczęto je oficjalnie nadawać w latach 20. XX w. Dziś imienia tego używa 41 981 Polek (w 2001 r. - 33 593). Według astrologów imię to jest stworzone dla ludzi niepospolitych, wyróżniających się z tłumu. Sandry są wrażliwe, twórcze, często uzdolnione artystycznie. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Ryb.
Sandra Bullock - amerykańska aktorka filmowa, producentka. Popularność przyniosła jej rola u boku Keanu Reevesa w ?Speed - niebezpieczna szybkość? (1994), za którą dostała nagrodę MTV dla najlepszej aktorki i najlepszego duetu. Za role w komediach ?Ja cię kocham, a ty śpisz? (1996) i ?Miss agent? (2000) była nominowana do Złotych Globów. Na roli w ?Śmiertelnej wyliczance? (2002) zarobiła po raz pierwszy 15 mln dolarów i trafiła na 6. miejsce najlepiej zarabiających kobiet w Hollywood. W 1996 i 1999 r. magazyn ?People? umieścił ją na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1997 r. znalazła się na 58. miejscu listy 100 największych gwiazd kina wszech czasów magazynu ?Empire?. Sandra Bullock mieszka w Austin, od 2005 r. jest żoną Jesse'ego Jamesa, znanego konstruktora motocykli.

Imieniny:
20 III; 21 IV; 18 V; 10 VII; 26VIII

Sprawdź co oznaczają imiona, jakie możesz nadać dziewczynkom w Polsce

Baza imion Znasz imię? Znajdź je szybciutko:
Źródło: Teresa Walczak "Imiennik" i redakcja "Dziecka"
  • Aplikacja jest podzielona na wygodne w użyciu moduły: Rozwój, Dieta, Pielęgnacja oraz wzbogacona o funkcjonalności Siatki centylowe oraz Momenty ze zdjęciami.
  • Opiekunem merytorycznym aplikacji Moje dziecko jest pediatra i mama dwójki dzieci, Ewa Miśko-Wąsowska.
  • Sprawdź, co się dzieje w ciąży z Tobą i Twoim dzieckiem tydzień po tygodniu
  • Kontroluj swoją wagę w ciąży
  • Zapisz terminy wizyt lekarskich, badań i inne ważne dotyczące ciąży