1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Ciąża - najnowsze artykuły

 • Czekając na dziecko

  Czekając na dziecko

  Trochę mi szkoda, że ciąża powoli dobiega końca. To miłe, że jestem w centrum zainteresowania, że wszyscy wokół się o mnie martwią. Tata, zwykle niezbyt wylewny, dzwoni codziennie i pyta, jak się czujemy: ja i jego wnuczka - opowiada Malina Łochowska.

  Wysłuchała Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • Wino w ciąży?

  Odżywiam się zdrowo, nie piję kawy, herbaty, nie palę. Jednej rzeczy nie potrafię sobie odmówić - wina. Piję 1/4 kieliszka do obiadu raz na kilka dni... Czy powinnam z tego zrezygnować?

  WERONIKA
 • Promieniujący ból nogi

  Jestem w trzecim miesiącu ciąży i bardzo boli mnie lewa łydka. Ból promieniuje do kolan i stopy do tego stopnia, że w zasadzie nie mogę ani chodzić, ani siedzieć. Dodam, że nie mam widocznych żylaków na nogach.

  KASIA
 • Leki w drugim trymestrze ciąży

  W 17. i 18. tygodniu ciąży miałam silne bóle dolnej części pleców. Odruchowo użyłam rozgrzewającej maści końskiej. Teraz zastanawiam się, czy nie zrobiłam głupstwa. Czy mogło to wpłynąć na rozwój dziecka? Doprowadzić do uszkodzenia jakichś narządów?

  EWA
 • Plamienia

  Jestem w siódmym tygodniu ciąży. Niepokoją mnie brązowe plamienia. Badanie USG, które miałam kilka dni temu, wykazało, że wszystko jest w porządku. Lekarz powiedział, żeby się tym nie przejmować. Plamienie nie jest duże, ale jednak jest. Czy może mieć to coś wspólnego z tym, że teraz są dni, w których powinnam mieć miesiączkę?

  EDYTA
 • Po co ten kwas foliowy?

  Jestem w ciąży. Czuję się świetnie, prowadzę zdrowy tryb życia i odpowiednio się odżywiam. Czy rzeczywiście muszę brać kwas foliowy?

  ANIA
 • Antykoncepcja po porodzie

  Jak szybko po porodzie wraca płodność? Moje dziecko ma 10 tygodni i zastanawiam się, czy już stosować antykoncepcję.

  ALICJA
 • Badania przy konflikcie serologicznym

  Jestem w 12. tygodniu ciąży. Mam grupę krwi Rh-, a ojciec mojego dziecka Rh+. Ginekolog skierował mnie na płatne badania prenatalne. Czy są konieczne? Czy muszą być płatne, skoro mam wskazania? Jakie badania powinnam mieć wykonane?

  ANIA
 • Seks w ciąży

  Zadam pytanie, którego nie miałam odwagi zadać lekarzowi. Jestem w czwartym miesiącu ciąży, wszystko jest dobrze, jednak mój mąż obawia się uprawiać seks. Czy istnieje ryzyko związane z uprawianiem seksu w ciąży? Czy chodzi o kwestię penetracji, czy też o orgazm u kobiety, który może wywołać skurcze macicy?

  MAGDA
 • Pół ciąży

  Pół ciąży

  "Tak bym chciała, żeby mój przypadek był odosobniony" - napisała Anna Konarska, laureatka nagrody specjalnej w konkursie "Piszę o dziecku". Publikujemy fragmenty tego przejmującego pamiętnika. Dlaczego? Po co tekst o stracie ciąży w magazynie dla rodziców? Bo śmierć dziecka nie wymazuje jego istnienia, a rodzicom nie odbiera prawa do bycia mamą i tatą. Autorka tekstu urodziła potem dwoje dzieci. Dwie szczęśliwie zakończone ciąże nigdy nie zmienią wspomnień o dziecku, które odeszło.

  Tekst Anna Konarska, miesięcznik Dziecko
 • Brzuch rośnie w oczach

  Brzuch rośnie w oczach

  Do tej pory w ciąży czułam się świetnie, nawet mdłości nie miałam, ale teraz jest mi coraz ciężej. Na szczęście mąż przejął większość obowiązków domowych. No i nie muszę już pracować - opowiada Iza Więckowska.

  Wysłuchała Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • Ciąża i borelioza

  Rok temu zdiagnozowano u mnie boreliozę. Nie mam żadnych objawów, czuję się dobrze. Kilka miesięcy temu przeszłam kurację antybiotykową. Teraz czekam na wyniki badań. Mój lekarz, specjalista od boreliozy, powiedział mi, że spokojnie mogę zachodzić w ciążę, ale przez całe 9 miesięcy będę musiała brać antybiotyk, by ochronić dziecko przed zarażeniem. Czy Pani zdaniem jest to rzeczywiście konieczne?

  ULA
 • Wątpliwości po USG

  Byłam dziś na USG połówkowym. Do tej pory wszystko było książkowo, wiek ciąży idealnie zgadzał się z wiekiem z USG. Dziś okazało się, że wiek dziecka według USG to 18. tydzień ciąży, a ja jestem już w połowie 19. tygodnia. Poza tym wszystko jest dobrze, przepływy, serce OK. Robiłam wcześniej test Nifty, który także wyszedł dobrze. Nie palę papierosów. Czytałam w internecie o hipotrofii i teraz martwię się, że coś dolega mojemu dziecku.

  NELA
 • Wielki brzuch i ja

  Wielki brzuch i ja

  Siódmy miesiąc ciąży był dla nas pełen wrażeń. Podczas wizyty lekarskiej okazało się, że szyjka macicy poważnie mi się skróciła - opowiada Magda Zduńczyk.

  Wysłuchała Karolina Oponowicz-Żylik
 • Ciąża i papierosy: jaki wpływ na dziecko ma palenie w ciąży?
 • Dieta w ciąży

  Zaszłam właśnie w ciążę. Mam, niestety, skłonność do nadwagi i boję się, że ciąża jeszcze ją pogłębi. Czy jeśli będę jadła tyle, co zawsze, to dziecku niczego nie zabraknie?

  Monika
 • Powrót do seksu po porodzie

  Jestem siedem tygodni po porodzie. Parę dni temu wróciliśmy do seksu. Odczuwałam jednak pewną suchość pochwy i ból, choć w czasie porodu nie zostałam nacięta. A w ogóle to niezbyt mam ochotę na seks. Czy to się z czasem zmieni?

  Jagoda
 • Przepuść kobietę w ciąży, nie każ jej stać w kolejce. Uprzejmość nie boli! [AKCJA "KOLEJKOWA REWOLUCJA"]

  Przepuść kobietę w ciąży, nie każ jej stać w kolejce. Uprzejmość nie boli! [AKCJA "KOLEJKOWA REWOLUCJA"]

  "Rozłożyła nogi, to teraz niech nie narzeka" - takie komentarze wcale nie należą do rzadkości. Ale o co chodzi? O kobiety w ciąży i stanie w kolejkach. O to, że dobre wychowanie nakazywałoby je przepuścić lub obsłużyć w pierwszej kolejności. I żeby uświadomić to społeczeństwu - choć dziw bierze, że trzeba to komuś tłumaczyć - powstała akcja "Kolejkowa rewolucja".

  Karolina Stępniewska
 • Antykoncepcja na miarę

  Antykoncepcja na miarę

  Niedawno urodziło się wam dziecko. Być może chcecie mieć kolejne, ale wolicie chwilę odczekać. Oto przewodnik po metodach antykoncepcji, które może stosować kobieta karmiąca piersią.

  Joanna Szulc, miesięcznik Dziecko
 • Wspaniała pamiątka czy kompromitacja? Ciąża na zdjęciach
 • Ciąża: czy to normalne, że...? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

  Ciąża: czy to normalne, że...? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

  W czasie ciąży mamy zazwyczaj tysiące pytań dotyczących tego, co dzieje się z naszym ciałem i organizmem. Niektóre rzeczy mogą wydawać nam się dziwne, ale czy mamy powody do niepokoju?

  Karolina Stępniewska
 • Moja ciąża

  Moja ciąża

  To cud. Przynajmniej zdaniem lekarzy. 14 lat temu urodziłam córkę. Poród był trudny, z komplikacjami. W dodatku mam padaczkę i ciężką alergię pokarmową. Przy takim obciążeniu nie dawano mi szans na kolejne dziecko - mówi Justyna Michalak.

  Wysłuchała Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • 12 rzeczy, których nie powinieneś mówić ciężarnej [RANKING]

  12 rzeczy, których nie powinieneś mówić ciężarnej [RANKING]

  Kobiety w ciąży twierdzą, że gdy tylko ich brzuch staje się widoczny, ludzie tracą wyczucie i zaczynają zachowywać się nietaktownie. Oto ranking najbardziej irytujących rzeczy, które można powiedzieć ciężarnej...

  Karolina Stępniewska
 • Ciążowe zachcianki gwiazd

  Ciążowe zachcianki gwiazd

  Anna Mucha podobno lubiła jeść w ciąży słodycze, a Kamila Baar chleb. A jakie zachcianki miały zagraniczne gwiazdy?

  Karolina Stępniewska
 • Pełnia kobiecości

  Pełnia kobiecości

  Z niecierpliwością wyczekuję, kiedy poczuję ruchy dziecka. Na pewno natychmiast się zorientuję. W końcu dobrze wiem, czego się spodziewać - opowiada Urszula Piotrkiewicz.

  Wysłuchała Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecka.
 • Niech żyje bumpie! Najgorszy trend mediów społecznościowych? E tam! [FELIETON]

  Niech żyje bumpie! Najgorszy trend mediów społecznościowych? E tam! [FELIETON]

  Czytam o kolejnej modzie na portalach społecznościowych: aplikacje do robienia zdjęć swojego ciążowego brzucha, czyli tzw. "bumpie", hashtagi, fotki brzuchów znanych i nieznanych. Niesmaczne, niewłaściwe i niepotrzebne - grzmi felietonistka "The Telegraph". Tylko czy ma rację? Nie sądzę.

  Karolina Stępniewska
 • Nieregularne miesiączki

  Pierwszą miesiączkę dostałam, mając 15 lat. Teraz mam 32 lata i dwójkę małych dzieci. Ważę 40 kg. Niepokoję się, bo mam nieregularne miesiączki (cykle powtarzają się co 28-36 dni) trwające 2-3 dni. Czy grozi mi przedwczesna menopauza?

  Monika
 • Niski progesteron

  Jestem w 6. tygodniu ciąży. Od 4 dni mam jasnoróżowe plamienia, często po nocy i wieczorem. Wynik badania poziomu progesteronu sprzed kilku dni wynosi 8.33. Byłam u lekarza, ale na USG jeszcze nic dobrze nie widać. Mam brać Duphaston i No-spę. Martwię się, bo już dwa razy poroniłam. Jak to się skończy? Co jeszcze mogę zrobić?

  Nikola
 • Ospa w 30. tygodniu ciąży

  Jestem w 30. tygodniu ciąży i właśnie zachorowałam na ospę. Przechodzę ją bardzo łagodnie. Martwię się jednak, że choroba może odbić się na dziecku. Jakie powikłania mogą mu grozić?

  Zuzanna
 • Ciąża po cesarce

  Moja pierwsza ciąża zakończyła się nieplanowanym cięciem cesarskim (poród nie postępował, córce osłabło tętno - owinęła się pępowiną). Chciałabym jak najszybciej zajść w drugą ciążę, żeby pomiędzy rodzeństwem była jak najmniejsza różnica wieku. Czy są jakieś przeciwwskazania, żeby to stało się już? W szpitalu lekarka mówiła, by poczekać przynajmniej dwa lata od cesarki. Czy to naprawdę musi trwać tak długo?

  Alicja
 • Wygładzić prążki, czyli jak pozbyć się rozstępów
 • Ciąża zwykła rzecz...

  Ciąża zwykła rzecz...

  Na razie niewiele osób w naszym otoczeniu wie, że będziemy mieli dziecko. Powiedzieliśmy tylko rodzicom i najbliższym znajomym. Reszta dowie się później - mówi Kasia Piskorska, która jest w trzecim miesiącu ciąży..

  Wysłuchała Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • Anemia w ciąży

  Anemia w ciąży

  Żelazo to jeden z tych strategicznych składników pokarmowych, którego może nam brakować w ciąży. Co jeść, by nie mieć anemii? Co można jeść w ciąży mając anemię? Poziom Hb w dolnej granicy normy - czy to już anemia?

  Małgorzata Welman, miesięcznik Dziecko
 • Zabiegi upiększające w ciąży

  Jestem w 3. miesiącu ciąży. Jakie zabiegi kosmetyczne mogę wykonywać? Chodzi mi np. o wizyty u fryzjera, masaże, zabiegi nawilżające na twarz i ciało, maseczki w salonach. W internecie jest mnóstwo sprzecznych informacji, na niektórych forach odradzają użycia nawet mydła...

  Magda
 • Katar tuż przed porodem

  Jestem w 37. tygodniu ciąży. Dwa dni temu dopadł mnie paskudny katar. Wydaje mi się, że to z zatok. W domu mam trzylatka, który poszedł w tym roku do przedszkola i też cały czas chodzi z lekkim katarem. Robię sobie inhalacje z soli fizjologicznej trzy razy dziennie, używam wody morskiej do nosa. Nie kaszlę, nie boli mnie gardło, nie mam gorączki. Czy muszę iść do lekarza? Co jeszcze może mi pomóc?

  Ada
 • Choroba Hashimoto a ciążą

  W tym tygodniu poszłam na pierwszą wizytę do ginekologa. Jestem w 7. tygodniu ciąży i poleciałam jak na skrzydłach. Na wizycie powiedziałam, że mam 35 lat, chorobę Hashimoto i insulinooporność. Pani doktor odparła, że stare chore baby nie powinny mieć dzieci... Teraz się z tego śmieję, ale wyszłam z gabinetu z płaczem. Na co powinnam zwrócić uwagę, by wszystko było dobrze mimo moich dolegliwości?

  Asia
 • Gdy glukometr szaleje

  W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążową. Dlatego od początku ciąży kontrolowałam cukier. Od 26. tygodnia wyniki zaczęły przekraczać normy, ale krzywa cukrowa wyszła dobrze. Ginekolog powiedział, że nie muszę już mierzyć cukru. Kilka dni temu zastanowiło mnie, że mam wielkie pragnienie. Zrobiłam kilka pomiarów, wszystkie były wysokie, 2 godziny po posiłkach 140-150, na czczo ponad 100. Kolejną wizytę mam za miesiąc. Co robić?

  Karolina
 • Badanie w kierunku HIV

  Podobno to badanie jest zalecane w ciąży. Mnie jednak lekarz nie zlecił go w poprzedniej ciąży. Czy zrobić je teraz, przed drugą ciążą? Jakoś mi dziwnie na myśl o tym. Co sobie o mnie pomyślą w laboratorium? Niby jestem pewna, że nie mam, ale wszędzie piszą, że zarażenie może dotyczyć właściwie każdego.

  ULA
 • Rozstępy

  Jestem w 7. miesiącu ciąży. Widzę, że zaczynają się u mnie pojawiać rozstępy. Co robić?

  MARTA