Zdrowie w ciąży - najnowsze artykuły
-
Zgaga w ciąży - jak sobie radzić i co pomaga?
Zgaga w ciąży jest jedną z najpopularniejszych dolegliwości. Główną przyczyną tego, że występuje w tym okresie, jest podnoszący się poziom progesteronu. Co pomaga na zgagę w ciąży?
-
Hemoroidy w ciąży - leczenie, objawy
Hemoroidy w ciąży są jedną z najpopularniejszych dolegliwości. Jak rozpoznać, że ten problem nas dotyczy? Jakie są objawy? Jak je leczyć?
-
Szyjka macicy w ciąży - dlaczego jest miękka, skrócona?
Szyjka macicy w ciąży powinna być badana w trakcie każdej wizyty u ginekologa. Dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki w przypadku jakichś nieprawidłowości. Dowiedz się, co oznacza miękka lub skrócona szyjka macicy w ciąży i co zaleca się wówczas przyszłym mamom.
-
Toksoplazmoza w ciąży - wyniki badań, leczenie
Toksoplazmoza w ciąży może być niebezpieczna - prowadzić do poronienia, istnieje również ryzyko, że dziecko urodzi się chore. To choroba, którą można zarazić się po zjedzeniu zakażonego mięsa lub przez kontakt z kałem, moczem lub śliną chorego kota. Toksoplazmoza w ciąży: wyniki badań - jak je interpretować? Jak się ustrzec przed chorobą i jakie jest jej leczenie?
-
Ból głowy w ciąży - przyczyny i sposoby
Ból głowy w ciąży to uciążliwa dolegliwość, której doświadcza wiele ciężarnych. Gdy towarzyszą jej inne niepokojące objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
-
Paracetamol w ciąży - czy można go brać i jak dawkować?
Czy można brać paracetamol w ciąży? Mimo że przez długi czas lek ten uznawano za bezpieczny, obecnie coraz częściej mówi się o skutkach ubocznych jego stosowania w tym okresie.
-
Plamienie w ciąży - kiedy występuje?
Plamienie w ciąży to dosyć powszechny problem. Jeśli jest skąpe i nie towarzyszą mu żadne inne niepokojące objawy, zazwyczaj nie oznacza nic groźnego. Jednak w niektórych przypadkach należy jak najszybciej zgłosić się po pomoc lekarską.
-
Polscy uczniowie w czołówce Europy. Rzeczniczka ZNP: Mamy w Polsce dobrych nauczycieli
-
Gang Słodziaków. Nie zdążyłeś odebrać Słodziaka? Biedronka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom
-
Mama ze Szwajcarii: Znam kobiety, które pracowały do samego porodu oraz dwie, które z pracy jechały na porodówkę
-
Wyrzuciła nowy piórnik do kosza. Matka dała jej lekcję, za którą chwalą ją rodzice
-
Dziecko ma oparzenia piątego stopnia od ładowarki do telefonu. Mama przestrzega innych rodziców
- Jesteś mistrzem ortografii? Ciekawe, czy odpowiesz poprawnie na trzecie pytanie
- Odgadniesz, o jakie wydarzenie pytamy, jeśli podamy tylko trzy słowa? To trudniejsze niż myślisz
- Dekoracje bożonarodzeniowe - jakie i z czego ozdoby można zrobić samodzielnie?
- Ferie zimowe w 2020 - jak zaplanować wypoczynek zimowy dzieci
- Jakim jesteś typem mamy według znaków zodiaku?
-
Luteina w ciąży - skutki, cena. Kiedy należy przyjmować progesteron?
Luteina to progesteron w postaci farmakologicznej. Lekarze przepisują ją zarówno w okresie ciąży, jak i w przypadku zaburzeń cyklu miesiączkowego. Dowiedz się, kiedy należy uzupełnić niedobór progesteronu i jak wpływa on (i luteina) na kobiecą płodność.
-
Torbiel jajnika - objawy, wpływ na ciążę, leczenie
Torbiel jajnika może mieć zaledwie kilka milimetrów lub osiągać rozmiary pokaźnej pomarańczy. Często dolegliwość ta przebiega zupełnie bezobjawowo. Torbiel jajnika: kiedy utrudnia zajście w ciążę i jaki ma wpływ na jej przebieg?
-
Cukrzyca ciążowa? Nie martw się! [HISTORIE MAM]
Cukrzyca ciążowa - taka diagnoza to grom z jasnego nieba dla kobiety oczekującej dziecka. O tym, że nasz ciężarny organizm nie radzi sobie z metabolizmem węglowodanów dowiadujemy się zwykle między 24-28 tygodniem ciąży, po teście obciążenia glukozą. Okazuje się jednak, że nie taki cukier straszny... Oto historie mam, które cukrzycę mają już za sobą. Ku pokrzepieniu!
-
Różyczka w ciąży: co musisz wiedzieć?
Uważana powszechnie za niegroźną chorobę wieku dziecięcego, różyczka staje się niebezpieczna, kiedy zachoruje na nią kobieta w ciąży. Co każda z nas, planując ciążę, powinna wiedzieć o różyczce?
-
Wirus Zika a ciąża: co warto wiedzieć
Wirus Zika jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. Jak ochronić się przed tym rozprzestrzeniającym się w błyskawicznym tempie wirusem?
-
Biegunka i ból brzucha w ciąży - porady
Biegunka i ból brzucha w ciąży przytrafiają się dość często. Co może je powodować? Jak radzić sobie z niestrawnością i rozwolnieniem? Ból brzucha i biegunka w ciąży - czy są niebezpieczne dla dziecka i przyszłej mamy?
-
Cukrzyca ciążowa: zbyt słodka krew
Część kobiet dowiaduje się w drugiej połowie ciąży, że ma cukrzycę ciążową. Przeczytaj, jak się ją wykrywa i leczy.
-
Zaparcia w ciąży - jak sobie pomóc?
Ta dolegliwość należy do najczęstszych utrapień przyszłych mam. I choć zaparcia w ciąży nie wiążą się z większymi zagrożeniami, często budzą niepokój. Na szczęście jest wiele prostych sposobów, by sobie z nimi poradzić.
-
Gronkowiec w ciąży i u niemowląt
Gronkowiec to bakteria, którą można spotkać w otoczeniu wielu z nas i często jej obecność nie wiąże się z problemami zdrowotnymi. Jednocześnie gronkowiec złocisty jest uznawany za jedną z najbardziej chorobotwórczych bakterii... Czy w ciąży nie stanowi jednak poważnego zagrożenia dla matki i rozwijającego się płodu? Czy gronkowiec u niemowląt może być groźny?
-
Sposoby na przeziębienie w ciąży - czym się leczyć?
Choćbyś nie wiem jak starała się unikać zarazków, w ciągu długich dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko, infekcja pewnie cię nie ominie. Co robić, jeśli katar, kaszel, albo ból gardła dopadną cię w ciąży?
-
Domowe sposoby na katar w ciąży
Jak pozbyć się kataru? Zazwyczaj sięgamy po chusteczki i leki, by od razu przystąpić do ataku, ale sytuacja zmienia się, gdy spodziewamy się dziecka. Zakupy w aptece to ostateczność. Jakie domowe sposoby na katar w ciąży można wtedy zastosować? Co na katar znajdziemy np. w lodówce?
-
Opryszczka w ciąży: co musisz wiedzieć?
Zwykłe "zimno" i uczucie świądu czy poważna sprawa? Opryszczka w ciąży może być niebezpieczna dla płodu, jeśli kobieta ma jej genitalną odmianę lub właśnie zaraziła się nią po raz pierwszy. Co każda z nas powinna wiedzieć o wirusie opryszczki?
-
Rewolucja w porodzie - 6 zasad rodzenia po francusku
Kobieta, aby urodzić musi czuć się bezpieczna, znajdować się w ciepłym miejscu i nie czuć się obserwowana. Powinna też wyłączyć racjonalne myślenie - o nowym, rewolucyjnym podejściu do porodu mówi Michel Odent, francuski badacz i położnik. Wyniki jego badań tłumaczą dlaczego w porodzie przeszkadza zbyt liczna asysta czy jaskrawe światło.
-
Ciążowe dolegliwości
Zapalenie pęcherza, zaparcia, skurcze, zgagi i żylaki. Jak sobie z nimi radzić
-
Ciążowe dolegliwości - co warto zgłosić lekarzowi?
Z niektórymi problemami z łatwością uporasz się sama. Inne miną, gdy dziecko się urodzi. Są też jednak i takie, które warto zasygnalizować lekarzowi lub położnej, która się tobą opiekuje.