Cudowny gest nauczyciela. Niósł uczennicę z niepełnosprawnością podczas wycieczki

Nauczyciel z Kentucky dołożył wszelkich starań, aby uczennica z niepełnosprawnością mogła być na wycieczce z całą klasą. Niósł dziewczynkę na plecach.

10-letnia Ryan King ma poważną wadę wrodzoną. Cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. W szkole dziewczynki zorganizowano wycieczkę do Falls of the Ohio. To amerykański park stanowy w stanie Indiana nad rzeką Ohio. Koryto rzeki Ohio jest skamieniałe i wymaga wędrówki po nierównym terenie. Mimo niepełnosprawności, uczennica mogła uczestniczyć w wyprawie wraz z kolegami i koleżankami z klasy. To zasługa nauczyciela.

Mama Ryan opublikowała na Facebooku kilka zdjęć z wycieczki. Napisała, że gest nauczyciela wiele znaczył dla dziewczynki i dla całej rodziny. 

Mama wytłumaczyła, że opublikowała zdjęcia na Facebooku, ponieważ chciałaby, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o nauczycielach, którzy robią wiele, aby pomóc potrzebującym dzieciom. Napisała:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w szkole, do której uczęszcza Ryan, jest tyle kochanych i współczujących osób.
Więcej o:
Komentarze (50)
Cudowny gest nauczyciela. Niósł uczennicę z niepełnosprawnością podczas wycieczki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • feldkuratkatz

  Oceniono 88 razy 66

  A u nas nauczyciel powinien przede wszystkim walczyć z LGBT - tako rzecze Ordo Iuris, czy jak się ta banda impotentów intelektualnych nazywa.

 • tpdlagier

  Oceniono 45 razy 45

  Smutne to że objawy życzliwości są dziś tak rzadko spotykane, iż stają bezcennym materiałem do publikowania na pierwszych stronach gazet.

 • Gość: momo33

  Oceniono 43 razy 41

  Super gest. Pracując w klasie integracyjnej, będąc na wycieczce w Kołobrzegu wnosiłam na placach trochę ja trochę koleżanka z którą pracowałam niepełnosprawnego ucznia na latarnię morską, żeby mógł być tam gdzie jego koleżanki i koledzy z klasy. Tylko wtedy nie było Facebook.

 • Gość: Linoskoczka

  Oceniono 40 razy 40

  Pewien nauczyciel geografii z SP 10 w Toruniu też na wycieczce w lesie niósł na plecach dziewczynkę z rozszczepem kręgosłupa, i to starszą - wspaniały człowiek :-)

 • cim_cum

  Oceniono 36 razy 26

  U nas trzeba by mieć zgodę rodziców na piśmie, opinię z poradni, potwierdzenie powiadomienia kuratorium o zaistniałej sytuacji, delegację dyrektora szkoły... A gdyby jakiś pismak z lokalnej gazety zrobił zdjęcie, to oburzona opinia publiczna składająca się z młodych mamusiek i tatusiów w tysiącu komentarzy wyjaśniłaby dlaczego nie wolno tak robić.

 • czesiekkk

  Oceniono 15 razy 15

  Ale jesteście, przecież facet zrobił zarabistą rzecz. Ja pomagam niepełnosprawnej koleżance i też mogę ją wnieść nawet na księżyc.

 • lynx4

  Oceniono 16 razy 12

  Tak właśnie Jojo będzie nosił Prezesa do roboty, gdy po wyborach dostanie protezy stawów kolanowych...

 • xsawer

  Oceniono 16 razy 12

  Widac, że facet lubi dzieci. Tylko prosze nie tłumaczcie tego zwrotu bo będzie miał przechlapane w obecnym świecie.

 • andrzej.wald

  Oceniono 8 razy 8

  Super postawa godna do naśladowania. Warto o takich ludziach i postawach mówić, bo to jest przykład oraz ideologia jakiej należy uczyć dzieci oraz wartości jakie powinny sobie przyswoić niezależnie od tego jakiej są rasy, orientacji seksualnej czy wyznawanej przez nich religii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX