USA: ojciec kazał jej iść na zimnie osiem kilometrów do szkoły. "Wspaniałe wychowanie!"

Matt Cox ze Swanton w stanie Ohio postanowił ukarać swoją córkę w dosyć nietypowy sposób. Oryginalna metoda wychowawcza wzbudziła zaciekłą dyskusję.

10-letnia Kristen sprawiała spore problemy wychowawcze. Przez zastraszanie innych dzieci otrzymała zakaz jazdy autobusem szkolnym przez trzy dni. Jej tata postanowił jednak zaostrzyć karę. - Nękanie innych jest niedopuszczalne - stwierdził w jednym z wywiadów Matt Cox.

Długi spacer do szkoły

Ojciec postanowił więc nauczyć córkę szacunku do innych. Dziewczynka szła pieszo do szkoły aż osiem kilometrów. Temperatura nie przekraczała wówczas dwóch stopni Celsjusza. Ojciec przez całą trasę jechał za córką i filmował jej wędrówkę. Film opublikował następnie na swoim Facebooku.

Ojciec mógł jednak nie spodziewać się, z jakim zainteresowaniem spotka się to nagranie. Film doczekał się już ponad 21 milinów wyświetleń. A pod postem rozpoczęła się zacięta dyskusja. 

"Potrzeba więcej takich rodziców"

Wielu osobom bardzo spodobała się ta nietypowa metoda wychowawcza. Pod filmem pojawiły się liczne pochwały: 

Wspaniałe wychowanie!
Potrzeba więcej takich rodziców.
Świetna lekcja. Powinno o tym dowiedzieć się więcej osób.

Nie brakuje jednak także głosów krytyki. Zdaniem niektórych kara była zbyt surowa. Inni z kolei mieli pretensje o to, że wędrówka dziewczynki została nagrana i opublikowana w mediach społecznościowych.

Co na to ekspert?

Jak dowiadujemy się z postu ojca, Kristen zrozumiała już, że jej postępowanie wobec kolegów było złe. Wspomniał także, że dziewczynka jest zdrowa i czuje się dobrze - to odpowiedź na komentarze, które sugerowały, że Kristen mogła przeziębić się w trakcie drogi do szkoły.

Jak zauważa w rozmowie z BBC specjalizująca się w tematyce nękania prof. Dorothy Espelage z Uniwersytetu na Florydzie, ojciec zrobił dobrze, zwracając uwagę na złe zachowanie córki. - Znacznie częściej rodzice w ogóle nie reagują - podkreśla.

Jednak ekspertka nie jest zupełnie bezkrytyczna wobec kontrowersyjnej metody wychowawczej. Jej zdaniem chodzenie w zimnie nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem, przynosi tylko krótkotrwałe skutki i ojciec powinien spróbować ukarać dziecko w inny sposób. Dodała też, że chciałaby dowiedzieć się więcej o tym, od czego zaczęły się problemy wychowawcze z córką Coxa.

Chcesz wziąć udział w dyskusji? Podziel się z nami swoją opinią lub historią. Napisz do nas: edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy publikujemy w serwisie, a ich autorów nagradzamy książkami.

Jak zapytać dziecko o to, jak było w szkole?

Więcej o:
Komentarze (2)
USA: ojciec kazał jej iść na zimnie osiem kilometrów do szkoły. "Wspaniałe wychowanie!"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • ikselk

    0

    W Szwecji już by jej nie odebrał ze szkoły - zabraliby mu ją.

  • greencoffee

    0

    Interesujace jest jak ojciec namowil corke na taki spacer. Przekonal czy grozil czyms gorszym? Ale jesli przekonal, to chyba nie ma w tym nic zlego a jest wiele dobrego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX