Decathlon apeluje o zwrot lub naprawę jednego ze swoich produktów. "Sznurek może owinąć się wokół szyi dziecka"

Decathlon informuje klientów, którzy kupili dziecku śpiwór dziecięcy FORCLAZ 10° o niebezpieczeństwie związanym z jego użytkowaniem. Sieciówka oferuje zwrot pieniędzy lub darmową naprawę.

Sklep, który oferuje sprzęt i odzież sportową różnych firm, opublikował na swojej stronie ostrzeżenie. "W ramach działań w zakresie weryfikacji bezpieczeństwa i wsłuchując się w głos klientów" firma QUECHUA uznała, że śpiwory dziecięce FORCLAZ 10° mogą stanowić zagrożenie dla ich użytkowników.

Stwierdziliśmy, że - w bardzo rzadkich przypadkach - sznurek przy kapturze śpiwora może owinąć się wokół szyi dziecka, co z kolei może doprowadzić do wypadku

Spełniać kaprysy, czy wspierać rozwój? Jak wybrać prezent dla dziecka?

Klienci, którzy go kupili i obawiają się, że może być niebezpieczny, mają trzy wyjścia. Zgodnie ze wskazówkami podawanymi przez Decathlon mogą:

  1. Naprawić śpiwór samodzielnie, usuwając sznurek z kaptura za pomocą nożyczek. Firma przygotowała filmik z instrukcją, jak to zrobić.
  2. Oddać go do naprawy w dowolnym sklepie Decathlon
  3. Zwrócić go i otrzymać zwrot pieniędzy

Śpiwór z ogłoszenia Decathlonu jest przeznaczony dla dzieci o wzroście do 1,40 m do spania w temperaturze około 10°C . Jest też wersja dla dorosłych, co do której nie ma żadnych zastrzeżeń.

Śpiwór Forclaz JuniorŚpiwór Forclaz Junior Fot. Materiały promocyjne/Decathlon

Śpiwór Forclaz JuniorŚpiwór Forclaz Junior Fot. Materiały promocyjne/Decathlon

Zobacz też:

Sztuki walki dla dzieci? "Konfrontacja stanowi ostateczność" [ROZMOWA]

Polska szkoła uznana za najlepszą na świecie. Nie ma w niej dzwonków, ocen i podręczników

Więcej o: