Kto jest od sprzątania i odkurzania? Szczera do bólu odpowiedź 9-latka jednych bawi, innych bulwersuje

Nauczycielka - uczy, księgowa - liczy, a sprząta, odkurza i czyści... sprzątaczka? Nie! Według 9-letniego Tymka ten zawód wykonuje osoba na "M". Domyślacie się, co napisał chłopiec?

To, o czym dorośli wolą głośno nie mówić, bo nie wypada, dzieci bez ogródek nazywają po imieniu. Najmłodsi komentują, pytają i wydają opinie w szczery (czasami aż do bólu) i rozbrajający sposób. Trudno się temu dziwić, w końcu nasze pociechy są bystrymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Jak podaje Mamadu.pl, tak też było w przypadku 9-letniego Tymka.

Dociekliwy Eryk przepytuje swojego tatę: Co lubią dziewczyny? [TATO, POWIEDZ]

Chłopiec w ramach pracy domowej miał dopisać do podanych w zadaniu czynności odpowiedni zawód. Tymek przy "uczy, poprawia, sprawdza" napisał "nauczycielka". Przy "odkurza, sprząta, czyści" 9-latek nie napisał sprzątaczka, tylko... "mama".

Bystrą odpowiedzią chłopca za pośrednictwem Facebooka Ch***wej Pani Domu podzieliła się jego mama Paulina. "Nietypowe" rozwiązanie pracy domowej przez Tymka w większości wywołało salwy śmiechu wśród komentujących. Pod postem pojawił się jednak i takie komentarze:

Dziecko opisuje to, co widzi. Np. w domu. Także bardziej zapłakałabym nad rodzicami niż nad dzieckiem.
Największy dramat tej szkoły to wpajanie dzieciom, że mama jest do sprzątania i czyszczenia. A tata do czego? Do pachnienia? To nie jest śmieszne. My, kobiety, nie powinnyśmy się z tego śmiać, tylko zaprotestować.

Radosna twórczość naszych pociech

Wesołe zdjęcie pracy domowej zachęciło inne mamy do dzielenia się fotkami prac domowych swoich pociech. Efekt? Radzimy nic nie pić i nie jeść, bo możecie zakrztusić się ze śmiechu.

I tak dowiadujemy się, że pies wydaje z siebie odgłos "szczający". A co czuje chłopiec?

Pomyłki przytrafiają się każdemu. Tutaj Nadia pomyliła angielskie słówka, które, chociaż wymawia się tak samo, znaczą zupełnie co innego. I tak plaża, czyli "beach" została przemieniona w "bitch", co oznacza "panią lekkich obyczajów".

I jak tutaj nie kochać naszych pociech? Dostarczają nam tyle radości!

Zachęcamy do dzielenia się na Facebooku swoimi zabawnymi historiami, w których głównymi bohaterami są wasze dzieci!

To cię zainteresuje:

Więcej o:
Komentarze (55)
Kto jest od sprzątania i odkurzania? Szczera do bólu odpowiedź 9-latka jednych bawi, innych bulwersuje
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • azalka12

  Oceniono 42 razy 30

  Dlaczego nie napisaliscie - "czysciciel', 'sprzatacz' tylko sprzataczka? Sami szerzycie stereotypy i upowszechniacie przeswiadczenie, ze to tylko kobiety predysponowane sa do sprzatania!
  Rasizm i dyskryminacja czy tylko wylacznie glupota, brak wyksztalcenia i [rztwiazanie do stereotypow?

 • Franek X

  Oceniono 31 razy 21

  Ale, kobiet jest więcej niż mężczyzn, więc niech te kobiety zagłosują na kogoś (np. Biedronia) który to wprowadzi równouprawnienie i każe facetom sprzątać i prać. Skoro kobiety nie głosują na takich tylko na PIS i innych katoradykalnych to widocznie nie chcą tego równouprawnienia, chcą siedzieć w domu, prać gotować, myć, sprzątać i wychowywać dzieci za 4x500+. Ja tak to widzę.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 12 razy 6

  Z tego zestawu "dziecko, ch...e, radość" wykreśliłabym dziecko :-)

 • kloceklego

  Oceniono 5 razy 5

  "przemieniona w "bitch", co oznacza "panią lekkich obyczajów"."

  to słowo tłumaczy się jako suka - to nie jest automatycznie pani lekkich obyczajów. wy jesteście mistrzami w szerzeniu stereotypów.

 • Piotr Sahajdaczny

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedyś babcia spytała się wnuczki/miała 6 lat/Rozalia, kto u was w domu rządzi?Babciu u nas w domu jest demokracja.Zaciekawiona babcia pyta ,ale czy ty wiesz co to jest demokracja.Tak babciu znaczy to ,że nikt nie rządzi.

 • jazoo3

  Oceniono 6 razy 2

  Jesteśmy tak wielkim narodem, że każdy nam się kłania. Kobiety,jak za czasów kamienia łupanego, są tylko dodatkiem do mężczyzny. Ciekawe, to potrafiłby lepiej rządzić?

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 18 razy 2

  Wieloletnie badania niezależnych ekspertów, opinie utytułowanych autorytetów, wypowiedzi celebrytów oraz zwierzenia zwykłych ludzi dowodzą, że zapchany kibel w niewyjaśniony dotychczas naukowo sposób natychmiast ucina wszelkie żądania kobiet dotyczące równouprawnienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX